Błyskawiczna reakcja Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na uzasadnienie TK. Zapowiada protest

Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział protest przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. To reakcja na opublikowanie przez TK uzasadnienia do wyroku ws. aborcji

"Pani mgr Przyłębska opublikowała uzasadnienie swojego oświadczenia ws. aborcji na stronie internetowej TK. To teoretycznie otwiera drogę do publikacji 'wyroku' w Dzienniku Ustaw" - czytamy na Facebooku Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Dalej organizacja zapowiada, że o 17.15 rozpocznie się konferencja w siedzibie OSK przy ul. Wiejskiej. "O 18.30 Warszawę zapraszamy pod budynek Trybunału, a wszędzie indziej - wg Waszego uznania" - piszą aktywistki.

Prezes Trybunału Konstytucyjnego sędzia Julia PrzyłębskaTrybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie ws. aborcji

Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji

Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku w sprawie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Chodzi o wyrok z października ubiegłego roku.

Zobacz wideo Strajk Kobiet. Kordony policji chroniły willę Kaczyńskiego

22 października 2020 roku Trybunał orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia dziecka nienarodzonego.

Po publikacji uzasadnienia, Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że "zgodnie z wymogami konstytucyjnymi wyrok zostanie opublikowany dzisiaj w Dzienniku Ustaw".

Więcej o: