Kradzież szczepionek przeciwko COVID-19 z przychodni. Policja zatrzymała podejrzanego

Funkcjonariusze policji zatrzymali podejrzanego ws. włamania do przychodni w Iłowie-Osadzie i kradzieży trzech ampułek szczepionki przeciwko COVID-19. Jak ustalił dziennikarz RMF FM, 38-latek przyznał się do winy.

W nocy z przychodni w Iłowie-Osadzie (woj. warmińsko-mazurskie) skradziono trzy ampułki ze szczepionką przeciwko COVID-19 - to łącznie osiemnaście dawek. - Otrzymaliśmy zgłoszenie (...) o kradzieży z włamaniem. Zostały skradzione m.in. szczepionki przeciw COVID-19 - mówiła w rozmowie z Gazeta.pl sierż. szt. Justyna Nowicka z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. Jak dodała funkcjonariuszka, zginęły także inne leki.

Szczepienia przeciwko COVID-19, zdjęcie ilustracyjneKradzież szczepionek w przychodni w Iłowie-Osadzie. W nocy doszło do włamania

Policja zatrzymała podejrzanego

Jak podaje RMF FM, po południu mężczyzna podejrzewany o włamanie i kradzież został zatrzymany. To 38-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada. "Zabezpieczono przy nim skradzione przedmioty, nie wiadomo jeszcze jednak czy wszystkie. Będzie to teraz weryfikowane" - informuje radio. Dziennikarz RMF FM dowiedział się, że zatrzymany przyznał się do winy.

***

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach:

Zobacz wideo Zandberg: Jesteśmy ważnym partnerem, bez którego szczepionki by nie powstały
Więcej o: