Była radna PiS zapłaci za zniesławienie Mazowieckiego. Nazwała go "stalinowcem, komunistą i agentem NKWD"

Anna Jaśkowska, była radna PiS będzie musiała zapłacić 10 tys. na cel społeczny i przeprosić rodzinę Tadeusza Mazowieckiego za zniesławienie. Polityczka nazwała byłego premiera podczas sesji rady miejskiej "stalinowcem, komunistą i agentem NKWD".

W maju 2018 roku Rada Miasta Lublina rozważała nadanie jednej z ulicy imienia Tadeusza Mazowieckiego. Takie rozwiązanie nie spodobało się radnym z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, w tym Annie Jaśkowskiej. Podczas jednej z sesji Rady Miasta padały krytyczne uwagi względem byłego premiera. Polityczka zabrała głos i zacytowała treści, które znalazła w internecie mówiące o tym, że Tadeusz Mazowiecki to "stalinowiec, komunista, agent NKWD". Za te słowa synowie polityka złożyli pozew do sądu o naruszenie dóbr osobistych. Radna uzasadniała, że przecież każdy ma prawo do wolności słowa. Obrona Jaśkowskiej chciała, aby wniosek w tej sprawie został skierowany do IPN.

Zobacz wideo „Dyrektorka” w NBP zarabia więcej niż Duda

Była radna PiS musi przeprosić za swoje słowa

Anna Jaśkowska zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu przekaże 10 tys. zł na rzecz Towarzystwa "Więź". Ponadto, polityczka ma zamieścić swoje przeprosiny w ogólnopolskich mediach między innymi w TOK FM, "Polityce", czy "Do Rzeczy" oraz w mediach lokalnych jak "Dziennik Wschodni" i "Kurier Lubelski". Jaśkowska ma 30 dni na przesłanie treści przeprosin do przewodniczącego Rady Miasta, które mają zostać odczytane podczas obrad. Wcześniej radna odwoływała się od wyroku, ale ostatecznie sąd nie przychylił się do jej wniosku i zaostrzył karę.

- Ten wyrok jest wyrazem sprzeciwu wobec używania kłamstw w życiu publicznym i mowy nienawiści używanej w celach politycznych - przekazał Onetowi mec. Krzysztof Kamiński, który reprezentował synów Mazowieckiego.

Więcej o: