Pogoda na dziś - środa 27 stycznia. Opady deszczu ze śniegiem w południowej i wschodniej Polsce

Pogoda na dziś - środa 27 stycznia. Synoptycy zapowiadają pochmurny dzień. Większe rozpogodzenia możliwe są tylko w zachodniej Polsce. Tam też nie powinno padać.
Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

W środę opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu pojawią się we wschodnich i południowych regionach. Lokalnie może padać też na wybrzeżu. Na Podlasiu z kolei silny wiatr może wywołać zamiecie i zawieje śnieżne.

Temperatura. Dziś maksymalnie od -2 do 2 stopni

Najniższa temperatura prognozowana jest w województwach świętokrzyskim i śląskim, gdzie będą kolejno -2 i -1 stopień. 0 stopni pokażą termometry w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, podkarpackim, łódzkim i opolskim. Jeden stopień zapowiadany jest w Krakowie, Warszawie, Zielonej Górze i Szczecinie. Do maksymalnie 2 stopni w ciągu dnia będzie w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim. W nocy temperatura spadnie do 0 stopni na północy i -4 stopni na południu i wschodzie kraju.

Pogoda na dziś - środa 27 styczniaPogoda na dziś - środa 27 stycznia gazeta.pl

Opady. Deszcz i śnieg pojawi się w dziesięciu województwach

W pierwszej części dnia w całym kraju zapowiadane jest zachmurzenie duże. W ciągu dnia zacznie się rozpogadzać na zachodzie kraju, a przejściowo też w północnych i centralnych województwach. Deszcz ze śniegiem będzie padał w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. W tych regionach należy też uważać na poranne oblodzenia dróg i chodników. W zachodniej i południowej Polsce wiatr słaby, a we wschodniej i północnej umiarkowany - w porywach dochodzący do 45 kilometrów na godzinie. W północno-wschodniej części kraju silny wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Kędzierzyn-Koźle. 29-latka chciała uratować swojego psa. Załamał się pod nią lódKędzierzyn-Koźle. 29-latka chciała uratować psa. Załamał się pod nią lód

Więcej o: