Aukcje WOŚP - samochody, kolacje i spotkania. Najciekawsze licytacje od znanych osób

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 29. Podobnie jak w poprzednich latach w serwisie Allegro można wylicytować między innymi spotkania z gwiazdami, dzieła sztuki czy też inne wyjątkowe przedmioty. Część z nich osiągnęła już wartość kilkunastu tysięcy złotych.

Tegoroczny finał WOŚP staje pod znakiem zbierania środków dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Z uwagi na sytuację epidemiczną w Polsce, finał 29. edycji został przełożony na 31 stycznia.

Aukcje WOŚP. Samochód Chucka Norrisa czy Ferrari F430

Jednym z największych hitów tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest słynne auto Chucka Norrisa. Jest to replika pojazdu Walker Texas Ranger Truck, czyli Dodge Ram 1500, którym funkcjonariusz Cordell Walker poruszał się po Teksasie w "Strażniku Teksasu". Samochód na aukcję przekazali Bracia Collins, którzy go odrestaurowali. Aktualnie jego cena wynosi ponad 52 tys. złotych.

Wśród najciekawszych aukcji znajduje się również dwutygodniowa wycieczka na popularną w obecnym sezonie wyspę Zanzibar, oferowaną przez Katarzynę Werner. Na wyjazd składa się tygodniowy pobyt w hotelu Mambo Paradise na północy wyspy i tydzień w Jambiani Villas na południu Zanzibaru. Cena pobytu wynosi obecnie około 10 tys. złotych.

Na aukcjach WOŚP pojawiły się również propozycje od znanych osób z serwisu YouTube. Radek Kotarski przekazał własną książkę "Inaczej", a także ekskluzywny samochód Ferrari F430 F1 (aktualna cena to ponad 410 tys. złotych). Inny znany influencer, Karol Paciorek przekazał z kolei słynny stół z podpisami z programu "Imponderabilia" (obecnie wyceniany na 10 tys. złotych).

Aukcje WOŚP. Wylicytować można udział na planie programu

Wśród aukcji można znaleźć także zaproszenie na wyjątkową kolację od gwiazdy programów kulinarnych TVN Magdy Gessler. Restauratorka przygotuje posiłek dla 2 gości, a także przekaże im fartuch znany z jej autorskiego programu. Obecnie cena za kolację 10 tys. złotych. Chętni mogą ponadto licytować spotkanie na planie serialu "BrzydUla2". W tej chwili cena wynosi ponad 15 tys. złotych.

W pomoc dla WOŚP zaangażowali się również Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan. Piłkarski ekspert stacji Canal+ Sport zaoferował udział w koncercie zespołu IRA (obecnie 3,3 tys. złotych), natomiast gwiazda TVN wspólny dzień (ponad 10 tys. złotych).

Do akcji włączyli się również dziennikarze. Dziennikarz Kanału Sportowego Michał Pol zaprasza do licytacji udziału na planie programu (10 tys. złotych), Marek Niedźwiecki zaoferował "kufer pełen muzyki", czyli kolekcję płyt opatrzonych autografami wykonawców (4,2 tys. złotych), natomiast Szymon Majewski przekazał żart "Jak się czuje stulatek?" (5,1 tys. złotych).

Siema! Gazeta.pl gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dobie pandemii i pełzającego lockdownu każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami.

Zobacz wideo Joanna Przetakiewicz wspiera WOŚP
Więcej o: