Nietrzeźwy szef prokuratury w Sierpcu spowodował kolizję. "Zbigniew Ziobro odwołał go z funkcji"

Prokurator rejonowy Grzegorz J. spowodował kolizję pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie postawiono zarzuty i wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne.

O zdarzeniu informuje radio7.pl. W piątek około południa kierowca mitsubishi na drodze miedzy Chromakowem a Przeradzem w powiecie żuromińskim zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z samochodem ciężarowym. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. 

Prokurator rejonowy z Sierpca prowadził pod wpływem alkoholu

Kierowca osobówki był nietrzeźwy. Jak podaje portal, auto prowadził Grzegorz J., prokurator rejonowy z Sierpca. - Natychmiast po zdarzeniu na podstawie polecenia prokuratora okręgowego w Płocku pan prokurator został zatrzymany, a prokurator generalny Zbigniew Ziobro natychmiast odwołał z funkcji prokuratora rejonowego w Sierpcu po uzyskaniu informacji, że spowodował on kolizję w ruchu drogowym, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu - powiedziała w radio7.pl Ewa Bialik, rzeczniczka Prokuratury Krajowej. 

Zobacz wideo Picie alkoholu pomaga w walce z koronawirusem? Szkodliwy mit

Jak dodała, mężczyzna został zawieszony w czynnościach służbowych. Zastosowano wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów i zakaz opuszczania kraju. Wszczęto wobec niego postępowania dyscyplinarne. 

Więcej o: