Napadł na kantor w Olsztynie, postrzelił dwie osoby. Sąd zdecydował o areszcie dla Jakuba D.

Sąd Rejonowy w Olsztynie zdecydował o tymczasowym areszcie dla Jakuba D., 35-latka podejrzanego o napad na kantor i próbę zabójstwa. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, sąd przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie Jakuba D. na trzy miesiące.

Napad na kantor w Olsztynie. Sąd zdecydował o areszcie

"Sąd uznał, że dotychczas zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy w tej sprawie wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo, że podejrzany Jakub D. mógł popełnić zarzucane mu przestępstwo. Sąd zwrócił uwagę, że czyn zarzucany podejrzanemu jest zbrodnią i zagrożony jest surową karą - od 12 lat pozbawienia wolności" - podaje w komunikacie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Zobacz wideo Brutalny napad w Olsztynie. Sprawca zatrzymany w kilka godzin po zdarzeniu

"W ocenie sądu, tylko tymczasowe aresztowanie podejrzanego może zapewnić prawidłowy tok postępowania w tej sprawie. Wynika to zarówno z faktu, że Jakubowi D. grozi surowa kara, ale także istnieje realna obawa, że mógłby on podejmować próby wpływania w bezprawny sposób na zeznania świadków w tej sprawie" - informuje sędzia. 

Napad na kantor w OlsztynieOlsztyn. Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o brutalny napad na kantor

Postrzelił pracowników i ukradł złote monety

Do napadu na kantor przy ul. Głowackiego w Olsztynie doszło w piątek wieczorem. Do lokalu wszedł zamaskowany mężczyzna. Napastnik groził pracownikom, a następnie oddał trzy strzały w kierunku dwojga z nich. Pracująca w kantorze kobieta została raniona w brzuch, a mężczyzna w klatkę piersiową. Sprawca rozboju ukradł złote monety o wartości 440 tys. zł. 

Jakub D. został zatrzymany w sobotę przed godz. 14. Postawiono mu zarzut usiłowania dokonania przy użyciu broni palnej zabójstwa trzech osób w związku z rozbojem. Grozi mu do 12 lat więzienia.  

Postanowienie ws. aresztu nie jest prawomocne i każdej ze stron przysługuje możliwość zażalenia. 

Więcej o: