41-latek ścigał kobiety na drodze, a potem szarpał za klamki. "Na szczęście świadek zareagował"

5 lat więzienia grozi 41-latkowi, który w piątek sterroryzował na drodze dwie kobiety. Mężczyzna ścigał samochody, którymi jechały, a gdy się zatrzymywały, próbował dostać się do środka ich pojazdów.

W piątkowy wieczór mieszkanka Łodzi jechała w kierunku Warszawy drogą krajową nr 70. Nagle zajechał jej drogę opel vivaro. Kobieta zatrąbiła i wtedy, jak relacjonuje Komenda Miejska Policji w Skierniewicach, "zaczął się koszmar". 41-letni kierowca zaczął gwałtownie hamować i zmuszać kobietę do uników.

W pewnym momencie mężczyzna wjechał oplem w przydrożną roślinność. Kobieta zatrzymała się, by sprawdzić, czy kierowcy nic się nie stało. 41-latek gwałtownie ruszył, zajechał kobiecie drogę, a następnie zaczął ją ścigać.

"Na przystanku, na którym kobieta się zatrzymała, zaczął uderzać swoim autem w tył jej pojazdu. W pewnym momencie agresor wybiegł z samochodu i zaczął kopać i uderzać w jej pojazd szarpiąc za klamkę. Jego zachowanie powstrzymał zapewne widok dzwoniącej kobiety, która powiadamiała o zdarzeniu policję" - czytamy w komunikacie skierniewickich funkcjonariuszy.

Policja: Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia

41-latek upatrzył sobie potem kolejne auto, którym jechała z dwójką dzieci 46-letnia kobieta. Zaczął uderzać w tył jej samochodu, przepychając auto przez wiadukt nad trasą S8. Kobieta skręciła na stację gazową. Mężczyzna pojechał za nią, a potem, gdy się zatrzymała, próbował dostać się do jej samochodu.

Na szczęście widzący to świadek zareagował. Doszło do szarpaniny. Policjanci, którzy zaalarmowani dojechali na miejsce zgłoszenia, zatrzymali natychmiast tego mężczyznę. 41-letni mieszkaniec Warszawy został poddany badaniu trzeźwości. Miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie

- relacjonuje policja.

Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z kierowaniem po pijanemu, narażeniem osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo oraz uszkodzeniem mienia. Grozi mu 5 lat więzienia i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zobacz wideo 34-latek okradał sklepy budowlane