Pogoda na dziś - poniedziałek 25 stycznia. Ostrzeżenia IMGW przed intensywnymi opadami śniegu i oblodzeniem

Pogoda na dziś - poniedziałek 25 stycznia. Synoptycy zapowiadają zachmurzenie duże i umiarkowane w całym kraju. Dodatkowo na wschodzie i południu należy spodziewać się intensywnych opadów śniegu - w tej sprawie IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego, drugiego oraz trzeciego stopnia.
Zobacz wideo Alaska. Zaginiony od kilku tygodni mężczyzna został odnaleziony w lesie. Wydeptał "SOS" w śniegu

W poniedziałek najniższa temperatura przewidywana jest we wschodniej Polsce. W tych regionach, a także na północy kraju, należy spodziewać się gołoledzi.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 0 do 2 stopni

Najniższa temperatura, 0 stopni, zapowiadana jest w województwach podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim i śląskim. 1 stopień pokażą termometry w Olsztynie, Warszawie, Łodzi, Opolu, Rzeszowie i Szczecinie. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i małopolskiego. Tam będzie do maksymalnie 2 stopni w ciągu dnia.

Pogoda na dziś - poniedziałek 25 stycznia.Pogoda na dziś - poniedziałek 25 stycznia. gazeta.pl

Opady. Pochmurny dzień z intensywnymi opadami

W całym kraju prognozowane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. We wszystkich regionach należy spodziewać się deszczu ze śniegiem lub samego śniegu. Najbardziej intensywne opady przewidywane są przez cały dzień w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Na południu kraju w ciągu doby może spaść do ponad 20-35 centymetrów śniegu. Wiatr na ogół słaby, jedynie w południowo-wschodniej Polsce zapowiadane są umiarkowane porywy dochodzące do 50-60 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Alerty związane z opadami śniegu i oblodzeniem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. W województwach mazowieckim i świętokrzyskim wydano alerty żółte i pomarańczowe dotyczące intensywnych opadów śniegów. Alerty drugiego stopnia dotyczące opadów śniegu dotyczą także województwa lubelskiego, podkarpackiego oraz wschodnich i południowych powiatów Małopolski. W pięciu południowych powiatach Podkarpacia ostrzeżenie to jest najwyższego, trzeciego stopnia.

Pogoda. Do Polski wraca śnieg. Zdjęcie ilustracyjneŚnieg wraca. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami. Spadnie nawet 35 cm

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: