Starachowice. Rodzina Pospieszalskich zagra koncert kolęd w kościele. Opinię wydał sanepid

W sobotę 30 stycznia w kościele Parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach wierni będą mogli posłuchać koncertu kolęd w wykonaniu zespołu braci Pospieszalskich. Jak poinformowało Radio Kielce, wydarzenie uzyskało pozytywną opinię sanepidu, wydaną specjalnie na tę okazję.

Zaproszenie na koncert kolęd w wykonaniu Rodziny Pospieszalskich Parafia Wszystkich Świętych w Starachowicach zamieściła w niedzielę na swoim profilu na Facebooku. "Zapraszamy na koncert kolęd. Pamiętajmy o limicie osób w kościele, zachowaniu dystansu i maseczkach" - przypominają księża. Zespół ma zagrać również w trakcie wcześniejszej liturgii mszy świętej. 

Starachowice. Rodzina Pospieszalskich zagra koncert kolęd w kościele. Przed wejściem pojawi się bramka odkażająca

Jak informuje Radio Kielce, w koncercie - ze względu na obostrzenia sanitarne - będzie mogło uczestniczyć jedynie kilkadziesiąt osób. 

Specjalnie na potrzeby tego wydarzenia opinię wydał lokalny sanepid. Zgodnie z nią "koncert może się odbyć przy zachowaniu dystansu i innych, przewidzianych ustawowo ograniczeń". Dodatkowo, organizatorzy zamierzają zamontować bramkę odkażającą przy wejściu do kościoła.

Zobacz wideo Czy w lutym dojdzie do poluzowania obostrzeń?

- Kolędy naszej rodziny, to są tradycyjne, polskie kolędy w nowych, nieraz niecodziennych opracowaniach, ale staraliśmy się je tak zaaranżować, aby nie traciły nic ze swojego pierwotnego charakteru, w którym jest zachwyt Bożym Narodzeniem, energia, witalność polskich pastorałek i sentymentalna nuta, jaka jest w polskiej religijności - powiedział w rozmowie z rozgłośnią Jan Pospieszalski, jeden z członków zespołu, a także publicysta związany m.in. z TVP i tygodnikiem "Sieci". 

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem zgromadzenia publiczne mogą liczyć maksymalnie pięć osób. Natomiast w kościołach i innych miejscach kultu obowiązuje limit wiernych: 1 os./15 m2, przy przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Konieczne jest również zakrycie ust i nosa. 

W związku z epidemią koronawirusa zawieszona została natomiast działalność placówek kultury w tym min. teatrów, kin, muzeów i domów kultury.

Otwarcie karczmy 'Góraleczka' w ZakopanemMimo zakazu otwarto największą restaurację na Krupówkach. Kolejka chętnych

Więcej o: