IMGW ostrzega przed oblodzeniem i intensywnymi opadami śniegu. Po weekendzie ochłodzenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że w najbliższych godzinach na terenie województwa zachodniopomorskiego mogą wystąpić zarówno oblodzenie, jak i intensywne opady śniegu. IMGW prognozuje także, że opady w sobotę i niedzielę pojawią się w innych częściach Polski.

Ostrzeżenia I stopnia związane z oblodzeniem będą obowiązywać od piątku od godz. 20 do soboty do godz. 8 rano na terenie niemal całego województwa zachodniopomorskiego.

W nocy z piątku na sobotę temperatura w kraju wyniesie od -1 do 5 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenia dotyczące intensywnych opadów śniegu będą obowiązywać od soboty od godz. 10 do godz. 22 w większości powiatów woj. zachodniopomorskiego, za wyjątkiem kołobrzeskiego, gryfickiego, kamieńskiego i Szczecina. IMGW zapowiada na Twitterze, że w sobotę w Zachodniopomorskiem "prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 15 cm".

 Pogoda. Prognozy zagrożeń IMGW

Z prognozy zagrożeń IMGW wynika także, że w sobotę z oblodzeniem będą musieli się mierzyć mieszkańcy woj. pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego i śląskiego. Intensywne opady śniegu mogą wystąpić w woj. lubuskim i śląskim. Silny wiatr może wystąpić na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

W ciągu dnia najchłodniej będzie na północnym zachodzie (poniżej prognoza temperatury na sobotę ok. godz. 15).

Temperatura ok. godz. 15 w sobotę 23.01.2021 r.Temperatura ok. godz. 15 w sobotę 23.01.2021 r. Ventusky.com

Prognoza zagrożeń IMGW wskazuje również, że w niedzielę w woj. zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, śląskim, podkarpackim i małopolskim może wystąpić oblodzenie. Intensywne opady śniegu spodziewane dodatkowo na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku.

W ciągu dnia najchłodniej będzie na północy (poniżej prognoza temperatury na niedzielę ok. godz. 15).

Temperatura ok. godz. 15 w niedzielę 24.01.2021 r.Temperatura ok. godz. 15 w niedzielę 24.01.2021 r. Ventusky.com

Znaczne ochłodzenie przyjdzie w poniedziałek, kiedy słupki rtęci w ciągu dnia niemal w całym kraju nie będą przekraczały 1 stopnia.

Temperatura na ok. godz. 15 w poniedziałek 25.01.2021 r.Temperatura na ok. godz. 15 w poniedziałek 25.01.2021 r. Ventusky.com

Zobacz wideo Na co Polacy wymieniają "kopciuchy"?
Więcej o: