Radom. Pijany lekarz pełnił dyżur na SORze. Miał 2,5 promila

2,5 promila alkoholu miał w organizmie lekarz pełniący dyżur w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Sprawa niebawem ma zostać skierowana do prokuratury.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w środę około godziny 17 otrzymał zgłoszenie o pijanym lekarzu, pełniącym dyżur na SOR-ze szpitala na Józefowie. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili treść zgłoszenia.

Do wypadku doszło na drodze powiatowej prowadzącej do GrucznaStrzelce Małe. Auto uderzyło w pieszych. Ojciec nie żyje, syn w szpitalu

Radom. 2,5 promila podczas pełnienia dyżuru w szpitalu

Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w rozmowie z Radiem RDC powiedziała, że "policjanci zastali na miejscu 61-letniego lekarza, który - jak się okazało po zbadaniu alkomatem - miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu".

W wyniku potwierdzenia zaistniałego faktu, obecni na miejscu mundurowi przeprowadzili już wstępne czynności z udziałem lekarza. W najbliższym czasie materiały trafią do prokuratury, która zajmie się rozwiązaniem tej sprawy.

Do tej pory przedstawiciele radomskiej placówki nie odnieśli się do całej sytuacji.

Radom. Kolejny przypadek nietrzeźwego lekarza na dyżurze

W przeszłości w szpitalu na Józefowie w Radomiu dochodziło już do sytuacji, gdzie lekarz pełniący dyżur był nietrzeźwy. W 2018 roku władze placówki zerwały kontrakt z chirurgiem, który w trakcie pracy miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Z powodu braków kadrowych na SOR, po jakimś czas lekarz powrócił do pełnienia dyżurów.

Korytarz życia na A1 (zdjęcie ilustracyjne)Karetka została wezwana do wypadku. Część kierowców nie ustąpiła jej miejsca

Sprawą nietrzeźwego chirurga zajęła się radomska prokuratura. W 2019 roku śledztwo zostało jednak umorzone - uznano, że w czasie, gdy pijany lekarz pełnił dyżur, zdrowie i życie żadnego z pacjentów nie było zagrożone. Śledczy określili jego działanie jedynie jako naruszenie dyscypliny pracy, które nie podlegało odpowiedzialności karnej.

Zobacz wideo Ciechanów. Włamał się do sklepu, żeby ukraść dwie butelki wódki. Sprawcy szuka policja
Więcej o: