Pogoda. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na południu Polski. W porywach nawet do 80 km/h

Synoptycy IMGW ostrzegają przed silnym wiatrem na południu Polski. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia. Wiatr w porywach może osiągnąć prędkość nawet 80 km/h.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają, że silny wiatr będzie doskwierał przede wszystkim mieszkańcom południowej części kraju, ale pojawi się również nad morzem. Wiatr na południu osiągnie średnią prędkość od 35 km/h do 45 km/h. Wiatr będzie wiał z kierunku południowego.

Sejm zmienił przepisy: pierwszeństwo pieszych przed wejściem na przejście Sejm zmienił przepisy: pierwszeństwo pieszych przed wejściem na przejście

Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia 1. stopnia dla południa Polski. W porywach do 80 km/h

Ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia przed silnym wiatrem obowiązują w południowych powiatach województwa podkarpackiego, małopolskiego oraz śląskiego. Ostrzeżenia obowiązują do godz. 18:00 w piątek 22 stycznia. Najmocniej zawieje w Karpatach, gdzie można spodziewać się podmuchów o prędkości wynoszącej nawet 80 km/h. Dla powiatów nadmorskich nie wydano ostrzeżeń, ale wiatr może osiągnąć tam w porywach do 60 km/h.

Z prognoz zagrożeń meteorologicznych wynika, że w najbliższym czasie ostrzeżenia przed silnymi wiatrami mogą również zostać rozszerzone na województwo dolnośląskie. W sobotę (23 stycznia) marznące opady deszczu i oblodzenia będą doskwierać w województwie mazowieckim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim, zachodniopomorskim oraz dolnośląskim.

Pogoda. W piątek ciepło w niemal całej Polsce

Synoptycy prognozują, że w piątek będzie nadal ciepło. Temperatura na południu Polski, w województwie dolnośląskim i opolskim, może sięgnąć 9-10 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na północnym-wschodzie, gdzie termometry mogą pokazać od 3 do 4 stopni Celsjusza. W ciągu dnia w przeważającej części Polski będzie pochmurno. W godzinach popołudniowych możliwe są jednak przejaśnienia w centralnej Polsce. Niewielkie opady deszczu możliwe są w województwie śląskim, podkarpackim i południowych powiatach województwa mazowieckiego.

Do wypadku doszło na drodze powiatowej prowadzącej do Gruczna Strzelce Małe. Auto uderzyło w pieszych. Ojciec nie żyje, syn w szpitalu

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody
Więcej o: