Pogoda na dziś - czwartek 21 stycznia. W końcu pojawi się słońce. Temperatura nawet do 8 stopni

Pogoda na dziś - czwartek 21 stycznia. Synoptycy prognozują, że w całej Polsce dojdzie do przejaśnień. Słońce wyjdzie zza chmur, a temperatura na Ziemi Lubuskiej może sięgnąć nawet 8 stopni Celsjusza.

W czwartek (21 stycznia) można spodziewać się pogodnej aury bez opadów deszczu. Za sprawą frontu ciepłego powietrza napływającego do Polski z zachodu temperatura w całym kraju pokaże dodatnie wartości. Stosunkowo wysoka utrzyma się również w nocy.

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Temperatura. Dziś maksymalnie do 8 stopni

W czwartek najcieplej będzie na południu i zachodzie Polski. Termometry pokażą 8 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. O jeden stopień chłodniej będzie w województwie zachodniopomorskim oraz śląskim i opolskim. Słupki rtęci podskoczą do 6 stopni w Gdańsku, Poznaniu i Katowicach. Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego i podkarpackiego mogą z kolei liczyć na 4 stopnie. Najchłodniej będzie w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim, gdzie termometry pokażą odpowiednio 1 i 3 stopnie Celsjusza.

Pogoda na dziś - czwartek 21 styczniaPogoda na dziś - czwartek 21 stycznia gazeta.pl

Opady. Przejaśnienia niemal w całej Polsce

Synoptycy prognozują, że po raz pierwszy od wielu dni zza chmur wyjdzie słońce. Przejaśnienia będą widoczne w całym kraju. Tylko na północnym-wschodzie, w okolicach Olsztyna może pojawić się mgła oraz większa ilość zachmurzeń. W ciągu dnia nie prognozuje się deszczu. Popadać może tylko w południowych powiatach województwa małopolskiego. Wiatr umiarkowany, ale na południu oraz nad morzem może wiać z większą siłą.

Śląskie. Pijani zamordowali 42-letniego kolegę. Osiem osób zatrzymanychŚląskie. Pijani współpracownicy zamordowali 42-latka. Osiem osób zatrzymanych

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: