Pogoda. IMGW wydaje ostrzeżenia dla niemal całej Polski. Uwaga na gołoledź i roztopy

Dla niemal całej Polski wydano ostrzeżenia 1. stopnia przed marznącymi opadami deszczu i roztopami. Synoptycy ostrzegają, że gołoledź może powodować wyjątkowo trudne warunki na drogach.

W nocy z wtorku na środę obowiązywały ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu, a w północno-wschodniej Polsce przed silnymi mrozami. Środa (20 stycznia) przyniesie ze sobą nowe zagrożenia w postaci gołoledzi oraz roztopów. W ciągu dnia najchłodniej będzie na wschodzie Polski, gdzie termometry pokażą około 0 stopni Celsjusza, a na Suwalszczyźnie minus 1 stopień.

IMGW ostrzega przed gołoledzią i roztopami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne, które nie obowiązują tylko w województwie zachodniopomorskim, zachodnich powiatach województwa wielkopolskiego, województwie dolnośląskim oraz zachodnich powiatach województwa opolskiego.

Prokurator Krajowy Bogdan ŚwięczkowskiProkuratorzy delegowani przez Święczkowskiego: Rozważamy pozew

Ostrzeżenia 1. stopnia przed marznącymi opadami deszczu obowiązują w środę (20 stycznia) do popołudnia, a na obszarach wschodniej Polski nawet do wieczora. Synoptycy ostrzegają, że występujące miejscowo marznące opady deszczu oraz mżawki będą powodować gołoledź. W związku z tym szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy. Jak powiedział synoptyk IMGW Kamil Walczak, marznące opady deszczu będą przemieszczać się z zachodu na wschód.

Dla terenów Polski zachodniej i północnej wydano również ostrzeżenia 1. stopnia przed roztopami. Stopniowo wzrastająca temperatura, która w okolicach południa osiągnie 5 stopni Celsjusza, spowoduje odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Szybsze topnienie śniegu spowodują również opady deszczu.

Pogoda. W czwartek i piątek mogą pojawić się silne wiatry

Z prognoz synoptyków IMGW wynika, że w przeciągu następnych kilku dni mogą zostać wydane kolejne ostrzeżenia meteorologiczne. W czwartek (21 stycznia) na południu Polski, w województwie podkarpackim, małopolskim, śląskim i dolnośląskim mogą zostać wydane ostrzeżenia przed silnymi wiatrami, które w porywach osiągną prędkość 75 km/h. W piątek (22 stycznia) ostrzeżenie przed silnym wiatrem może zostać wydane dla województwa zachodniopomorskiego, a w województwie dolnośląskim i opolskim mogą pojawić się roztopy.

Jarosław JakimowiczDziennikarz zamieścił wpis "Gwiazdor TVP gwałcicielem?". Stanowcze dementi TVP i Jakimowicza

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody
Więcej o: