Zastępca Ziobry przenosi prokuratorów do odległych miast. "Przypadek czy skoordynowane działania?"
Prokurator Katarzyna Kwiatkowska, obecnie pracująca w jednej z warszawskich prokuratur, a jednocześnie kierująca prokuratorskim stowarzyszeniem Lex Super Omnia, została delegowana do prokuratury w Golubiu Dobrzyniu.
Prokurator Ewę Wrzosek (w kwietniu ub.r. wszczęła postępowanie ws. wyborów korespondencyjnych, przełożona Wrzosek umorzyła je jednak po trzech godzinach) skierowano ze stolicy do Śremu, prok. Katarzynę Szeską, również z Warszawy, do Jarosławia, a prokuratora Jarosława Onyszczuka do Lidzbarka Warmińskiego.
Z kolei prok. Mariusz Krasoń z Prokuratury Regionalnej w Krakowie trafi do Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze. To już kolejna delegacja prokuratora - wcześniej kierowano go do Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Krzyki-Zachód, a także Prokuratury Rejonowej Kraków-Prądnik Biały.
Czwórka prokuratorów należy do stowarzyszenia Lex Super Omnia, krytycznego wobec działań rządu dotyczących wymiaru sprawiedliwości. Jak podaje Onet, łącznie delegacje otrzymało sześcioro prokuratorów, w tym pięcioro ze stowarzyszenia.
"Przypadek, czy skoordynowane działania?"
Jak informuje Lex Super Omnia, delegacje będą obowiązywać od 20 stycznia, co oznacza, że prokuratorzy mają "w ciągu dwóch dni zostawić rodziny i w dobie pandemii zorganizować sobie mieszkanie w mieście oddalonym od miejsca zamieszkania kilkaset kilometrów".
"Nasze koleżanki i koledzy - aktywnie pracujący na rzecz idei niezależnej od polityków prokuratury i jednocześnie członkowie stowarzyszenia Lex Super Omnia zostali dzisiaj oddelegowani do pracy w prokuraturach rejonowych oddalonych od miejsc ich zamieszkania nawet ponad 200 km" - komentują działacze stowarzyszenia. "Przypadek czy zwyczajnie skoordynowane działania, mające na celu wywołanie efektu mrożącego?" - czytamy na fanpage'u Lex Super Omnia.
Prokuratorskie stowarzyszenie zapowiada, że "nie zaprzestanie swojej działalności oraz aktywności na polu walki o praworządność, niezawisłość sędziowską, a także niezależność prokuratury".
PK: Chodzi o usprawnienie prowadzenia postępowań
"Prokuratura Krajowa zdecydowała o wzmocnieniu jednostek prokuratury, które w największym stopniu zostały dotknięte problemami kadrowymi wynikającymi z trwającej pandemii COVID-19" - przekazała w oświadczeniu przesłanym portalowi tvn24.pl rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.
"Decyzja ma usprawnić prowadzenie postępowań w najmniejszych i najbardziej obciążonych pracą jednostkach prokuratury w całej Polsce. Zasilą je delegowani czasowo prokuratorzy z większych jednostek, także wyższego rzędu. Ich doświadczenie zawodowe ma zapewnić szybkie i skuteczne usprawnienie prac jednostek dotkniętych niedoborami kadrowymi" - dodała. Jak zaznaczyła rzeczniczka PK, "delegacje mają charakter czasowy".
-
Prokuratorzy szukają spółek Giertycha. Właścicielowi Zatoki Sztuki zaproponowali "sześćdziesiątkę"
-
To miało być zwykłe otwarcie drogi. Premierowi przeszkodzili rolnicy. "Zobaczył nas i uciekł"
-
1,15 mln zł od resortu kultury na remont dworku Obajtka. Do tego dotacje od fundacji KGHM i PKO BP
-
Unijna agencja dopuściła lek na COVID-19. Działa również na brytyjską mutację
-
Sosnowiec. 12-latka wzywała pomocy na ulicy. Matka bała się zgłosić, że ojciec znęca się nad rodziną
- Horoskop dzienny na sobotę 6 marca 2021 [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]
- Niedziele handlowe 2021. Które sklepy będą czynne 7 marca?
- Jedna czy dwie dawki szczepionki dla ozdrowieńców? Rząd się waha. "Czekamy na dodatkowe wyniki badań"
- Wyniki losowania EuroJackpot 5.03.2021 [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja]
- Wykładowczyni miała polecić studentom skandaliczny podręcznik do psychologii. "Dziecko prowokuje"