Rawa Mazowiecka. 15-latek ukradł matce samochód. "Jechał, by spotkać się z dziewczyną"

Policjanci zatrzymali na drodze ekspresowej S8 15-latka, który zmierzał w kierunku Warszawy. Okazało się, że nastolatek z Gostynina ukradł swojej matce samochód, aby dojechać na spotkanie ze swoją dziewczyną.

W piątek (15 stycznia) funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej otrzymali informację, że trasą S8 w kierunku Warszawy może poruszać się skradziony pojazd. Funkcjonariusze mogli ustalić dokładne położenie auta dzięki wskazaniom systemu nawigacji satelitarnej, który znajdował się w pojeździe.

Rawa Mazowiecka. Policja zatrzymała 15-letniego kierowcę. "Przejechał ponad 250 kilometrów"

Dyżurny policji polecił patrolom natychmiast udać się na trasę S8 i dokonać zatrzymania skradzionego pojazdu, którym miał poruszać się 15-letni syn właścicielki auta. Policjanci z drogówki zatrzymali samochód w okolicach godz. 12:30.

Awaria na stacji Warszawa Wschodnia. Pociągi opóźnione nawet o 183 minuty Awarie na stacjach w Warszawie. Pociągi opóźnione nawet o 183 minuty

"Chłopak został przewieziony do komendy, gdzie został przesłuchany, natomiast samochód warty ponad 130 tysięcy złotych został zabezpieczony na policyjnym parkingu. 15-latek przejechał ponad 250 kilometrów. Jak tłumaczył, jechał, by spotkać się z dziewczyną" - przekazała Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej.

15-letni chłopak wytłumaczył mundurowym, że nie widzi w swoim zachowaniu nic złego, ponieważ nie uszkodził pojazdu. Nastolatek Gostynina stanie przed sądem rodzinnym, który zadecyduje o ewentualnej odpowiedzialności za kradzież pojazdu i kierowanie nim bez uprawnień.

Zamarznięte jezioro (zdjęcie ilustracyjne) Poznań. 16-latki weszły na zamarznięty staw. "Chciały zrobić sobie zdjęcie"

Zobacz wideo Upadek nietrzeźwej rowerzystki, jazda lewą stroną drogi to tylko niektóre zachowania pijanych, z którymi policja zmagała się w 2020
Więcej o: