Poznań. 16-latki weszły na zamarznięty staw, lód pod nimi pękł. "Chciały zrobić sobie zdjęcie"

Policjanci z Poznania uratowali dwie 16-letnie dziewczyny, które weszły na zamarznięty staw. Lód pod ich nogami załamał się, a nastolatki zostały uwięzione na platformie dla wędkarzy. Jedna z nich wpadła do wody.
Zobacz wideo Minus 60°C w styczniu i mrozy w maju. Jak żyje się w tej wsi?

Do zdarzenia doszło w niedzielę 17 stycznia około godziny 15. Dwie 16-letnie dziewczyny weszły na zamarzniętą taflę stawu Stara Baba na poznańskich Szachtach, w pobliżu ul. Legnickiej. W pewnym momencie lód pod ich nogami zaczął pękać. Dziewczynom udało się wejść na małą platformę dla wędkarzy. Próbowały wrócić z niej na brzeg, ale bez skutku. Lód załamał się pod jedną z nich i nastolatka wpadła do wody - relacjonuje TVN24

Przed Pomnikiem Smoleńskim stanął bałwan w kształcie kaczki. 'Zagrożenie terrorystyczne'Bałwan przed Pomnikiem Smoleńskim. Stanowi "Zagrożenie terrorystyczne"

Poznań. Dziewczyny uwięzione na platformie dla wędkarzy wzywały pomoc. Zauważył je przechodzień

Jedna z 16-latek pomogła drugiej wyjść ze stawu i wejść na platformę. Stojąc w odległości kilkudziesięciu metrów od brzegu, dziewczyny zaczęły wzywać pomoc. Zobaczył je przechodzący nieopodal spacerowicz, który powiadomił służby. Na miejsce jako pierwsi przyjechali policjanci z prewencji.

- Nie czekali na strażaków, bo dziewczyna wpadła w hipotermię. Dwóch z nich wzięło linę asekuracyjną i weszło do wody. Szli przed staw, przełamując lód. Dotarli do dziewczyn, przenieśli je na brzeg i udzielili pomocy - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" oficer prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Ze słów policjanta wynika, że nastolatki weszły na taflę zamarzniętego stawu, bo chciały sobie zrobić ładne zdjęcie na tle zachodzącego słońca. 

Tragedia w Poznaniu. Ze stawu wyłowiono ciało 21-latka

Tego samego dnia ze stawu na terenie Szacht w Poznaniu wyłowiono ciało 21-letniego mężczyzny. Przy przeręblu, przez który wpadł do wody, siedział jego pies. Wciąż nie wiadomo, jakie były okoliczności śmierci młodego mieszkańca Poznania. 

Zdjęcie ilustracyjnePoznań. Pies czuwał na zamarzniętym stawie. Z wody wyłowiono ciało