Pogoda. Wyjątkowo zimna noc. Temperatura na Mazurach i Podlasiu spadła niemal do -30 stopni

Za nami wyjątkowo zimna noc. Temperatura w niektórych regionach Polski spadła do ekstremalnie niskich poziomów. Termometry w Gołdapi pokazały minus 27 stopni, a w Suwałkach do minus 26 stopni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że temperatura w poniedziałek rano (18 stycznia) w wielu miejscach Polski wciąż utrzymuje się poniżej minus 20 stopni Celsjusza. Termometry w Łodzi pokazują minus 21 stopni, od minus 22 do 24 stopni zanotowano we wschodnich powiatach województwa mazowieckiego.

Pogoda. Za nami wyjątkowo zimna noc. Temperatura w Gołdapi spadła do minus 27 stopni

Nocą z niedzieli na poniedziałek (17-18.01) najchłodniej było w północno-wschodniej Polsce. W Gołdapi temperatura spadła do minus 27 stopni, w Suwałkach do minus 26. Mrozy wystąpiły również w Ostrołęce i Białymstoku, gdzie termometry pokazały odpowiednio minus 24 i 25 stopni Celsjusza.

Zdjęcie ilustracyjnePoznań. Pies czuwał na zamarzniętym stawie. Z wody wyłowiono ciało

W całej Polsce poza kilkoma powiatami na krańcach zachodnich obowiązują ostrzeżenia IMGW 1. stopnia przed silnymi mrozami. Ostrzeżenia w centralnej, południowej i wschodniej Polsce będą obowiązywać co najmniej do wtorkowego (19 stycznia) poranka. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, aby uważać na silny mróz oraz zadbać o zwierzęta, które mieszkają na zewnątrz.

Pogoda. IMGW prognozuje kolejne mrozy

Synoptycy IMGW ostrzegają, że w ciągu dnia również będzie zimno. Wschodnia Polska będzie w zasięgu klina wyżowego, a pozostała część kraju będzie pod wpływem zokludowanego frontu związanego z niżem z rejonu Islandii. Mroźne, arktyczne powietrze będzie napływać do Polski z kierunku północnego. Temperatura wyniesie od minus 14 stopni na północnym-wschodzie, minus 10 w centralnej Polsce, do 0 stopni na krańcach zachodnich. Miejscami pojawią się opady śniegu, w szczególności na zachodzie kraju w drugiej połowie dnia. Wiatr będzie słaby, a na wybrzeżu okresami umiarkowany.

Zdjęcie ilustracyjneŁódź. Zobaczyła w internecie zdjęcie pobitego dziecka, zawiadomiła policję

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody