Łódź. Zobaczyła w internecie zdjęcie pobitego dziecka, zawiadomiła policję. 2-latek w szpitalu

Łódzka prokuratura zbada sprawę pobicia 2-letniego dziecka, którego miała dokonać matka chłopca. Zdjęcie 2-latka trafiło do mediów społecznościowych, zauważyła je jedna z użytkowniczek, która powiadomiła o tym policję.

Zdjęcie pobitego dziecka zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Policja nie ujawnia, kto był autorem fotografii i dlaczego zdjęcie pojawiło się w sieci, wiadomo jednak, że nie stała za tym 20-letnia matka chłopca.

- Komentarz pod zdjęciem wskazywał, że pobicia mogła dokonać matka chłopca - mówi w rozmowie z Gazeta.pl podkom. Aneta Sobieraj Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Sprawę zgłosiła policjantom jedna z użytkowniczek portalu.

- Dziecko miało tzw. zasinienia okularowe, obrażenia głowy - wyjaśnia podkom. Aneta Sobieraj.

Zdjęcie pobitego 2-latka na portalu społecznościowym

Policjanci przyjechali na do mieszkania, w którym znajdował się chłopiec z matką. Od razu wezwali pogotowie, 2-latek trafił do szpitala. Z dotychczasowych informacji wynika, że życiu dziecka prawdopodobnie nie zagraża niebezpieczeństwo. 20-letnia matka została zatrzymana.

- Prawdopodobnie w poniedziałek będą przeprowadzane z nią czynności prokuratorskie - zapowiada funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Zobacz wideo Niebezpieczny weekend 19-latka w Wodzisławiu. Na koncie: kradzież w kiosku, próba włamania do sklepu i wybicie szyby w innym