RCB ostrzega przed silnym mrozem i opadami. "W nocy temperatura może spaść nawet do -25 stopni"

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed silnym mrozem w całej Polsce. Jak prognozuje IMGW, miejscami temperatura w nocy z soboty na niedzielę może spaść nawet do minus 25 stopni Celsjusza.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe pierwszego najniższego stopnia przed mrozem, silnymi opadami śniegu i zamieciami w województwie mazowieckim. Synoptycy prognozują też mróz i śnieg w niemal całej Polsce.

Ostrzeżenia pierwszego najniższego stopnia obowiązują w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, a także w północnej części lubelskiego z Lublinem, na południu i północy śląskiego, południu małopolskiego oraz podkarpackiego, wschodzie wielkopolskiego i południowym wschodzie zachodniopomorskiego. Oprócz tego mróz i marznące opady mogą wystąpić w całym kraju.

"Uważajcie na siebie i zwracajcie uwagę na innych" - apeluje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Pogoda w weekend

W nocy z soboty na niedzielę najzimniej będzie na Podlasiu, gdzie słupki rtęci mogą wskazywać w nocy i nad ranem poniżej -20 stopni Celsjusza. W centrum kraju temperatura wyniesie ok. -15 stopni. "Najcieplej" na zachodzie - ok. -4 stopni Celsjusza.

Niedziela 17.01, ok. godz. 5 ranoNiedziela 17.01, ok. godz. 5 rano Ventusky.com

W niedzielę w ciągu dnia wciąż najzimniejsze będzie Podlasie. Mieszkańcy większości województw muszą liczyć się z temperaturą poniżej -10 stopni Celsjusza.

Niedziela 17.01, ok. godz. 15Niedziela 17.01, ok. godz. 15 Ventusky.com

Zobacz wideo Szadkowska: Wegetarian przybywa w Polsce i na świecie
Więcej o: