Pogoda na dziś - piątek 15 stycznia. Znaczne ochłodzenie i nawet -10 stopni na wschodzie kraju

Pogoda na dziś - piątek 15 stycznia. Synoptycy zapowiadają znaczny spadek temperatur, który utrzyma się także przez weekend. W piątek będzie maksymalnie od -1 do -10 stopni.
Zobacz wideo Jak chronić swoje buty i łapki pupila przed solą na ulicy?

W piątek czeka nas kolejny, głównie pochmurny dzień. Opady deszczu ze śniegiem zapowiadane są we wszystkich regionach.

Temperatura. Najchłodniej na wschodzie kraju

Najniższa temperatura, -10 stopni, zapowiadana jest w województwie podlaskim. Trochę cieplej, -6 stopni, będzie w Olsztynie i Lublinie. -5 stopni pokażą termometry w województwach mazowieckim, łódzkim, śląskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Jeden stopień więcej prognozowany jest w Krakowie. W Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecinie, Zielonej Górze, Wrocławiu i Opolu będą -2 stopnie. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Wielkopolski: tam do maksymalnie -1 stopnia w ciągu dnia. W nocy temperatury spadną do -2 stopni na północy i -14 stopni na wschodzie kraju.

Pogoda na dziś - piątek 15 styczniaPogoda na dziś - piątek 15 stycznia gazeta.pl

Opady. Kolejny dzień z deszczem i śniegiem w całej Polsce

Częściowe rozpogodzenia możliwe są w zachodniej i centralnej Polsce, zwłaszcza w drugiej części dnia i w nocy. Dominować będzie jednak zachmurzenie umiarkowane lub duże. Rano deszcz ze śniegiem pojawi się w północnej i zachodniej, a także w południowych krańcach kraju. W ciągu dnia opady pojawią się we wszystkich regionach. Należy uważać na śliskie nawierzchnie dróg i chodników. Na ogół wiatr słaby, w porywach do maksymalnie 30 kilometrów na godzinę. Umiarkowane porywy wiatru zapowiadane są na wybrzeżu oraz w województwie świętokrzyskim.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: