Poważne utrudnienia na zakopiance przez intensywny śnieg. Kierowcy utknęli w korkach

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi na zakopiance występują poważne utrudnienia w ruchu drogowym. Jak informują lokalne media, samochody ciężarowe mają problem z jazdą pod górę, przez co tworzą się zatory.

Jak informuje "Gazeta Krakowska", że duże korki tworzą się m.in. za Nowym Targiem w kierunku Krakowa, gdzie samochody ciężarowe mają problemy z podjazdem w miejscowości Kilkuszowa. Utrudnienia występują też w Rdzawce, Naprawia i Skomielnej Białej. - Kilka samochodów ciężarowych ma problemy z podjazdem w Klikuszowej w stronę Krakowa. Przejazd w kierunku Nowego Targu odbywa się normalnie, tyle że wolno - przekazał "Gazecie Krakowskiej" dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. 

Duże utrudnienia na drodze krajowej nr 7. "Zakopianka miejscami biała"

 "Ogromne utrudnienia na zakopiance. Stoimy zarówno w Klikuszowej jak i w Skomielnej Białej. Zakorkowane są także inne okoliczne drogi. Drogowcy miejscami nie mogą dojechać z powodu samochodów, które utknęły na podjazdach" - informowano wczesnym popołudniem na profilu "Zakopianka-utrudnienia, wypadki, informacje" na Facebooku.

Zobacz wideo Czy wiesz jak prawidłowo włączać się do ruchu? Dzięki tym zasadom, każdemu będzie jeździć się wygodniej

"Śnieg wciąż sypie, zakopianka miejscami jest biała. Najgorsza obecnie (godz. 16.30) sytuacja jest na wyżej położonych odcinkach zakopianki pomiędzy Lubniem a Nowym Targiem. Tam zakopianka jest pokryta stale padającym śniegiem. W dolinach zalega miejscami gruba pokrywa błota pośniegowego" - czytamy w kolejnym wpisie. 

Z ostrzeżeń IMGW wynika, że intensywne opady na południu Małopolski mogą potrwać do piątku. W kolejnych dniach może tam wystąpić silny mróz.

Więcej o: