Gniezno. 26-latka usłyszała 158 zarzutów oszustwa. Działała na terenie całej Polski

Policjanci przedstawili 26-letniej mieszkance Gniezna 158 zarzutów oszustwa. Kobieta oferowała na portalach internetowych odzież w atrakcyjnej cenie, która z reguły nie docierała do klientów. 26-latka może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie (województwo wielkopolskie) poinformowała, że sprawa 26-letniej oszustki rozpoczęła się w lutym 2020 r., kiedy funkcjonariusze zajmujący się przestępstwami gospodarczymi zaczęli otrzymywać powiadomienia z jednostek policji na terenie całej Polski o oszustwach na portalach internetowych.

Gniezno. Ma 26-lat i blisko 160 zarzutów karnych. Oszustka działała na terenie całej Polski

"Gnieźnianka oferowała odzież, głównie dziecięcą, a także obuwie dziecięce po atrakcyjnych cenach. Pieniądze inkasowała, ale zakupiony towar do właścicieli z reguły nie trafiał. Policjanci gromadzili materiał dowodowy w postaci przesłuchań kolejnych osób. W sumie, na chwilę obecną jest to 158 pokrzywdzonych z całej Polski" - przekazała KPP w Gnieźnie.

Karetka pogotowiaKoszalin. Pięcioletni chłopiec wypadł z okna. Jego stan jest ciężki

Oszustka z Gniezna korzystała z kilku rachunków bankowych, na które klienci wpłacali jej pieniądze za zakup odzieży. We wtorek (12 stycznia), mundurowi przedstawili jej 158 zarzutów oszustwa z artykułu 286 Kodeksu Karnego.

Policja poinformowała, że obecnie 26-latka z Gniezna przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa kilkumiesięczną karę pozbawienia wolności za inne oszustwo niezwiązane z postępowanie gnieźnieńskiej policji. Funkcjonariusze z wydziału przestępstw gospodarczych nadal prowadzą działania zmierzające do ustalenia wszystkich pokrzywdzonych. Za popełnione czyny 26-latce grozi do 8 lat więzienia.

Wilk (zdjęcie ilustracyjne)Białowieża. Wilki podchodzą pod zabudowę. Wójt szuka rozwiązania

Zobacz wideo Upadek nietrzeźwej rowerzystki, jazda lewą stroną drogi to tylko niektóre zachowania pijanych, z którymi policja zmagała się w 2020
Więcej o: