Jelcz-Laskowice. Ojciec zastrzelił syna w sklepie. Pojawiły się nowe informacje

Toczy się proces w sprawie mężczyzny, który w poniedziałek w jednym ze sklepów w Jelczu-Laskowicach (woj. dolnośląskie) zastrzelił swojego 37-letniego syna. Okazało się, że sprawca już wcześniej miał mu grozić śmiercią. Do tej pory nie postawiono mu zarzutów, ponieważ tuż po zabiciu syna dokonał samookaleczenia.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek w sklepie z armaturą sanitarną w Jelczu-Laskowicach. Andrzej K. przyszedł wówczas do sklepu swojego syna i na oczach klientów strzelił mu w głowę. 37-latek zmarł na miejscu.

Radiowóz policjiJelcz-Laskowice. Strzelanina w sklepie budowlanym. Jedna osoba nie żyje

Jelcz-Laskowice. Zabił swojego syna na oczach klientów

We wtorek przeprowadzono sekcję zwłok, która tylko potwierdziła, że bezpośrednią przyczyną śmierci 37-latka była rana postrzałowa głowy. Dzięki niej zdołano również ustalić, że strzał oddano z broni czarnoprochowej, na którą nie trzeba mieć pozwolenia.

Tuż po zabiciu swojego syna, Andrzej K. dokonał samookaleczenia, wskutek czego konieczne było udzielenie mu pomocy. We wtorek jego stan się pogorszył, jednak prawdopodobnie nie z powodu zadanych sobie obrażeń - podaje Onet.

Jelcz-Laskowice. Andrzej K. już wcześniej groził swojemu synowi

Z uwagi na stan zdrowia Andrzeja K. śledczy nie mogli go przesłuchać i postawić mu zarzutu zabójstwa. Na ten moment przebywa on w jednym z wrocławskich szpitali, gdzie udzielana jest mu niezbędna pomoc medyczna. - Na ten moment nie można z nim wykonać żadnych czynności procesowych - powiedział w rozmowie z Onetem prok. Radosław Żarkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Pielęgniarki (zdjęcie ilustracyjne)Pielęgniarki ukarane za spanie w miejscu pracy skarżą decyzję szpitala

Śledczy zdołali z kolei ustalić, że Andrzej K. pod koniec 2019 roku groził już swojemu synowi śmiercią. W lutym 2020 roku prokuratura skierowała przeciwko niemu akt oskarżenia. Od kilku miesięcy w tej sprawie toczył się proces, natomiast kolejna rozprawa miała się odbyć 20 stycznia.

Zobacz wideo Upadek nietrzeźwej rowerzystki, jazda lewą stroną drogi to tylko niektóre zachowania pijanych, z którymi policja zmagała się w 2020
Więcej o: