Pogoda w Polsce. Niż Dymitr pokazuje swoje oblicze. Śnieg i mróz w całym kraju

W najbliższych dniach za sprawą niżu Dymitr pogoda w Polsce będzie jeszcze bardziej zimowa. Najnowsze prognozy wskazują, że w wielu regionach naszego kraju może spaść nawet do 10 cm śniegu. To z kolei stwarza ryzyko wystąpienia oblodzeń na drogach i chodnikach.

Niż Dymitr w najbliższym czasie będzie się kierował z zachodu na wschód kraju. Już we wtorek w godzinach popołudniowych generował on opady deszczu ze śniegiem w województwach zachodnich, zaś od wieczora zaczął się kierować we wschodnią część Polski.

Pogoda na dziś - środa 13 stycznia.Pogoda na dziś - środa 13 stycznia. Deszcz ze śniegiem w całym kraju

Pogoda w Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia dla 9 województw

W środę 13 stycznia również czekają nas intensywne opady śniegu. W drugiej połowie dnia dodatkowo pojawi się silny wiatr, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Portal twojapogoda.pl informuje, że dwie fale opadów białego puchu skutkować będą obecnością od 5 do 10 cm śniegu, lokalnie do 15 cm, a na północy nawet do 40 cm.

W związku z zimową pogodą IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla dziewięciu województw. Objęły one całe województwa łódzkie, opolskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie i pomorskie, a także południową część Dolnego Śląska i wschodnie powiaty Warmii i Mazur.

Wydane przez IMGW ostrzeżenia sygnalizują, że od wtorkowego popołudnia do godziny 8 w środę prognozowane są opady mokrego śniegu, miejscami śniegu z deszczem, prowadzące do zamarzania mokrej nawierzchni dróg i chodników.

Mroźno w całym kraju. Minusowe temperatury również w kolejnym tygodniu

W okresie od czwartku do niedzieli w zdecydowanej większości regionów Polski będzie się ochładzać. Będzie pochmurnie i śnieżnie, zaś tylko nad morzem mogą się pojawić opady deszczu ze śniegiem. W nocy z czwartku na piątek temperatura ma spaść do minus 10 stopni na wschodzie i południu, zaś w dwóch kolejnych nocach do minus 16 na wschodzie, a nawet minus 20 w kotlinach karpackich.

Szpitale szczepią za wolno? Lekarze widzą to inaczej. Szpitale szczepią za wolno? Lekarze widzą to inaczej. "Na co czeka rząd?"

Poza obszarami nadmorskimi ujemne temperatury utrzymywać będą się również w ciągu dnia. Prognozy wskazują, że chłodniej będzie na wschodzie, gdzie słupki rtęci mają wskazywać od minus 9 do minus 4 stopni. Na zachodzie z kolei maksymalnie minus 1. Prognozy wskazują, że takie warunki mają się również utrzymać w kolejnym tygodniu.

Zobacz wideo Upadek nietrzeźwej rowerzystki, jazda lewą stroną drogi to tylko niektóre zachowania pijanych, z którymi policja zmagała się w 2020
Więcej o: