Pogoda na dziś - środa 13 stycznia. Intensywne opady deszczu ze śniegiem w całym kraju

Pogoda na dziś - środa 13 stycznia. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia przed marznącymi opadami deszczu dla dziewięciu województw. Opady deszczu ze śniegiem pojawiać się będą dziś we wszystkich regionach.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W środę w całym kraju spodziewane są przymrozki. Temperatura odczuwalna może być niższa ze względu na wysoką wilgotność i porywisty wiatr.

Temperatura. Dziś od -1 do 1 stopnia 

Najniższa temperatura, maksymalnie -1 stopień w ciągu dnia, zapowiadana jest w województwach podlaskim i łódzkim. 0 stopni pokażą termometry w Gdańsku, Olsztynie, Lublinie, Kielcach, Rzeszowie, Krakowie, Katowicach i Opolu. Do 1 stopnia będzie w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim i mazowieckim. W nocy temperatura spadnie do -1 stopnia na północy i do -5 stopni na wschodzie kraju.

Pogoda na dziś - środa 13 stycznia.Pogoda na dziś - środa 13 stycznia. gazeta.pl

Opady. W większości kraju meteorolodzy zapowiadają duże zachmurzenie 

Początkowo przejściowe rozpogodzenia widoczne będą w zachodniej Polsce. Z czasem jednak we wszystkich regionach należy spodziewać się dużego i umiarkowanego zachmurzenia. Rano deszcz ze śniegiem padać będzie głównie na wschodnich i zachodnich krańcach, a później w całym kraju. Najbardziej intensywne opady zapowiadane są w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim i łódzkim. Wiatr słaby tylko w północnych województwach. W pozostałych regionach porywy umiarkowane i silne dochodzące do 60 kilometrów na godzinę. W nocy ze środy na czwartek bardzo silnie wiać będzie na zachodzie kraju - do nawet 80-90 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Alerty dotyczące gołoledzi

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu, które obowiązywać będą do około godziny 8:00. Alerty dotyczą województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, łódzkiego i niektórych powiatów województwa mazowieckiego.

Pogoda w czwartekPogoda. IMGW ostrzega: będą burze śnieżne. "Niezwykle rzadkie zjawisko"

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: