Lubuskie. Ukradł drukarkę z karetki i rozstrzaskał ją podczas ucieczki przed policją

W powiecie świebodzińskim w województwie lubuskim mężczyzna ukradł drukarkę, która była na wyposażeniu karetki. Złodziej podczas ucieczki przed policją zniszczył urządzenie. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

W piątek niedaleko Świebodzina doszło do zuchwałej kradzieży. Jak informuje TVN24, złodziej ukradł z karetki pogotowia drukarkę i uciekł przed policją do mieszkania. - Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży sprzętu z karetki pogotowia. Wezwani na miejsce mundurowi w niecałe 40 minut ustalili i odnaleźli osobę odpowiedzialną za to zdarzenie - mówił Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Zobacz wideo Zuchwałe kradzieże, wandalizm - z takimi przypadkami w komunikacji publicznej borykała się policja w minionym roku

Piecha pojechał na wycieczkę na Kubę. 'Nie było ograniczenia lotów, nikt mi nie zabronił wyjechać' (zdjęcie ilustracyjne)Piecha pojechał na wycieczkę na Kubę. "Nikt mi nie zabronił wyjechać"

Świebodzin. Mężczyzna okradł karetkę pogotowia

Złodziej próbował uciec policji i pobiegł do swojego mieszkania. Mężczyzna sięgnął po nóż i groził samobójstwem, ale policjantom udało się temu zapobiec. Drukarka ukradziona z karetki pogotowia została roztrzaskana o mur podczas ucieczki złodzieja. Sprzęt nie nadaje się już do użytku.

Zamieszki przed budynkiem KapitoluWyciekła notatka FBI o protestach w całym kraju. "Wielkie powstanie"

Udało się złapać złodzieja poszukiwanego do odbycia kary

Złodziej, którego udało się złapać policji, był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Za kradzież drukarki z karetki, grozi mu nawet pięć lat więzienia. Jak podkreślała policja, każdy nawet najmniejszy element wyposażenia karetki jest "kluczowy" i może okazać się "niezbędny do ratowania życia".

Więcej o: