Skarżysko-Kamienna. 10 godzin majstrował przy aucie, które chciał ukraść. Przyłapał go właściciel

21-letni mieszkaniec powiatu szydłowieckiego wpadł na gorącym uczynku, gdy próbował ukraść samochód zaparkowany na jednym z parkingów w Skarżysku-Kamiennej. Jak się okazało, nieudana próba kradzieży mogła mu zająć nawet 10 godzin. Za ten czyn grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Skarżyska-Kamiennej otrzymali zgłoszenie o nietypowej próbie kradzieży. Z jego treści wynikało, że właściciel samochodu osobowego zastał w nim obcego mężczyznę, który miał próbować odpalić pojazd poprzez manipulowanie kostkami instalacji elektrycznej.

Organizatorka Strajku Kobiet w Szczecinie Dagmara Adamiak przed przesłuchaniem.Organizatorka Strajku Kobiet przesłuchiwana ws. obrazy uczuć religijnych

Skarżysko-Kamienna. Policjanci znaleźli przy 21-latku biały proszek

Po przyjeździe na miejsce mundurowi zastali 21-latka, z którym kontakt był mocno utrudniony. Właściciel samochodu oświadczył, że dzień wcześniej zaparkował i zamknął auto na miejscu parkingowym.

Jak się później okazało, 21-letni włamywacz miał przy sobie zawiniątko z niewielką ilością białego proszku, wstępnie zakwalifikowanego jako amfetamina. Szybkie dochodzenie policjantów wykazało, że mężczyzna był widziany przy aucie już po północy, jednak ingerencja w instalację elektryczną przerosła jego umiejętności.

Rawicz. Ksiądz puszczał piosenki kościelne z głośników. Usłyszał zarzutyRawicz. Ksiądz puszczał piosenki kościelne z głośników. Usłyszał zarzuty

Niekarany jak dotąd 21-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do pojazdu o wartości 12 tys. złotych. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień. Jego sprawą zajmie się sąd. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Zobacz wideo Upadek nietrzeźwej rowerzystki, jazda lewą stroną drogi to tylko niektóre zachowania pijanych, z którymi policja zmagała się w 2020
Więcej o: