Rawicz. Ksiądz puszczał piosenki kościelne z głośników. Usłyszał zarzuty

Mieszkańcy Rawicza skarżyli się na proboszcza z tamtejszej parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP z powodu zbyt głośnego puszczania muzyki przez kościelne głośniki. Ich nawoływania do spokoju zakończyły się wizytą na policji, a także postawieniem zarzutów duchownemu.

Konflikt pomiędzy mieszkańcami i proboszczem trwał od kilku miesięcy. Latem 2020 roku duchowny otrzymał pisemną petycję, w której niezadowoleni mieszkańcy domagali się wyłączenia zewnętrznych głośników kościelnych i ograniczenia dźwięków dzwonów. Pismo dostępne jest w sieci.

Tłumy na stoku narciarskim. Karetka nie mogła dojechać do dziewczynkiTłumy na stoku narciarskim. Karetka nie mogła dojechać do dziewczynki

Rawicz. Mieszkańcy dokładnie wyjaśniają problem w petycji

Pod zażaleniami złożonymi przez mieszkańców podpisało się łącznie kilkadziesiąt osób. "Większość mieszkańców to osoby pracujące 5-6 dni w tygodniu, mające zaledwie jeden dzień na odpoczynek oraz małe dzieci. Każdego dnia od wczesnych godzin porannych, aż do wieczornych zmuszeni jesteśmy wysłuchiwania wszystkich nabożeństw i towarzyszących im pieśni" - czytamy w petycji.

Mieszkańcy argumentowali swoje stanowisko również tym, że "hałas narusza dobra osobiste człowieka w postaci prawa do wypoczynku, niezakłóconej możliwości korzystania ze swojej nieruchomości, prawa do spokoju, prawa do prywatności i prawa do niezakłóconego miru domowego".

Rawicz. Proboszcz usłyszał zarzuty

Sprawa ostatecznie trafiła na policję. Proboszcz, który był odpowiedzialny za puszczanie zbyt głośnej muzyki, usłyszał zarzuty. - Po zapoznaniu się ze sprawą proboszczowi, jako osobie odpowiedzialnej za funkcjonowanie parafii, postawiony został zarzut z kodeksu wykroczeń dotyczący właśnie zakłócania spokoju w okresie od marca do września 2020 r. Ksiądz złożył wyjaśnienia, a sprawa trafi do sądu - powiedziała w rozmowie z Faktem Beata Jarczewska, rzeczniczka prasowa policji w Rawiczu.

Minister zdrowia na konferencji prasowejPo kontroli na WUM. Niedzielski z apelem do zaszczepionych o wolontariat

Proboszczowi parafii w Rawiczu grozi areszt, ograniczenie wolności lub kara grzywny.

Zobacz wideo Minister zdrowia: Klasy I-III szkół podstawowych wracają do nauczania stacjonarnego
Więcej o: