Pogoda na dziś - wtorek 12 stycznia. Pochmurno, deszczowo i wietrznie w całym kraju

Pogoda na dziś - wtorek 12 stycznia. Synoptycy zapowiadają większe rozpogodzenia jedynie w południowo-wschodniej Polsce. W większości kraju należy spodziewać się całkowitego zachmurzenia.
Zobacz wideo 30 procent powierzchni kraju poddane ochronie do 2030 roku. Czy unijny cel jest realny?

We wtorek w niemal wszystkich regionach prognozowane są opady deszczu ze śniegiem. We znaki będzie dawał się także umiarkowany i silny wiatr.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 0 do 2 stopni

Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców Zielonej Góry, Łodzi, Olsztyna i Białegostoku. W tych regionach zapowiadanych jest 0 stopni. 1 stopień pokażą termometry w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, śląskim i opolskim. Najwyższa temperatura, 2 stopnie, przewidziana jest we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Szczecinie. W nocy temperatura spadnie od 0 do -4 stopni.

Opady. Uwaga na porywisty wiatr

W pierwszej części dnia większe rozpogodzenia prognozowane są jedynie w południowo-wschodniej Polsce. W pozostałych regionach utrzymywać się będzie zachmurzenie duże i umiarkowane. Od północy i zachodu nadciągnie front, który przyniesie ze sobą opady deszczu ze śniegiem. W ciągu dnia powoli przesuwać się będzie nad centralne regiony. W nocy z wtorku na środy padać będzie już wszędzie z wyjątkiem województwa podkarpackiego. W całym kraju należy spodziewać się umiarkowanego i silnego wiatru: w porywach od 40 do 65 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Pogoda. Zmiany od nowego tygodnia - nadchodzi mróz i intensywne opady śnieguPogoda na tydzień. Mróz do nawet -20 stopni i intensywne opady śniegu

Więcej o: