29. Finał WOŚP: do tej pory zebrano niemal 6,5 mln zł. Jakie przedmioty wystawiono już na licytacjach?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zbiera środki na laryngologię dziecięcą. Podczas niedzielnej konferencji Jurek Owsiak, który nie wykluczył również wsparcia szpitali walczących z pandemią, przekazał, że do tej pory udało się zebrać już ponad 6 mln zł.

Podczas niedzielnej konferencji Jurek Owsiak ogłosił także rozpoczęcie licytacji złotych serduszek WOŚP (do tej pory odbywała się ona w dniu finału). Rekordowa stawka za jedno z takich serduszek wynosiła 1,2 mln zł, natomiast wszystkich wystawionych na licytację złotych serduszek było 100.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Policja, straż graniczna i straż pożarna bez nagród przez koronawirusa

WOŚP zmienia formę wsparcia. Pomóc można drogą internetową

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, w tym roku zbiórki do puszki będą się odbywać w formie zdalnej, za pośrednictwem serwisu Siepomaga.pl. Dodatkowo całość będzie można wspierać poprzez aukcje charytatywne, z których dochód będzie przekazany na laryngologię dziecięcą i prawdopodobnie na pomoc szpitalom w Polsce w czasie pandemii COVID-19.

Na stronie internetowej WOŚP podany został pełny harmonogram tegorocznej akcji. 30 stycznia rozpocznie się transmisja 29. Finału, zaś dzień później wystartuje ceremonia. 31 stycznia będzie również ostatnim dniem zakładania eSkarbonek na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl. 14 lutego zakończą się natomiast aukcje na Allegro na rzecz WOŚP.

Aukcje WOŚP. Do wylicytowania m.in. krawat Aleksandra Kwaśniewskiego

Do wylicytowania na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą przeróżne przedmioty i aktywności związane ze znanymi osobami. Wśród nich znalazła się między innymi "słynna niebieska kurtka Marcina Najmana", w której pojawił się on przed siedzibą klubu Raków Częstochowa (cała akcja z udziałem dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego opisana była TUTAJ). W poniedziałek rano najwyższa propozycja sięgnęła niemal 10 tys. złotych.

Ponacinane drzewaKaszuby. Ktoś ponacinał drzewa przy drodze. Jedno z nich prawie spadło na ciężarówkę

Wśród aukcji znanych osób znalazły się również m.in. wizyta na planie serialu od Magdaleny Różczki (aktualna cena: 3,3 tys. zł), możliwość bycia właścicielem żartu Szymona Majewskiego (3 tys. zł), kolacja z Klaudią El Dursi (4 tys. zł), udział w Camp by Ann (11,6 tys. zł) czy krawat prezydencki Aleksandra Kwaśniewskiego (5,5 tys. zł).

Zobacz wideo W tłumie wolontariuszy WOŚP babcia, mama i wnuczka
Więcej o: