Prognoza pogody na tydzień [11-17 stycznia]. Będzie sporo opadów śniegu

Synoptycy prognozują, że w nadchodzącym tygodniu możemy spodziewać się licznych opadów śniegu. Odnotujemy także spadek temperatury. W piątek termometry mogą wskazać nawet -10 stopni.
Zobacz wideo Minus 60 °C w styczniu i mrozy w maju. Jak żyje się w tej wsi?

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Będzie prószyć śnieg, ale zaświeci też słońce

Synoptycy prognozują, że poniedziałek będzie dniem obfitującym w opady śniegu. Z map pogodowych IMGW wynika, że poprószy niema w całym kraju, z wyjątkiem województw śląskiego i małopolskiego. Dla południowej części Polski prognozuje się też sporo przejaśnień. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od -2 stopni w Suwałkach do 2 stopni w Szczecinie.

We wtorek również będzie padał śnieg. Opady prognozuje się dla całego kraju oprócz województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Najwięcej słońca należy spodziewać się w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od -2 stopni w Krakowie i Rzeszowie do 2 stopni w Szczecinie. 

Środa także zapowiada się śnieżnie. Meteorolodzy z IMGW prognozują, że tego dnia białe opady wystąpią w całej Polsce. Podobnie jak w czasie poprzednich dni, będzie sporo przejaśnień - najwięcej w okolicach Gdańska. Temperatura będzie wahać się od -1 stopnia w Suwałkach do 1 stopnia w Katowicach i Opolu.

Pogoda na czwartek i piątek. Temperatura odczuwalnie spadnie

W czwartek nastąpi nasilenie opadów śniegu oraz spadek temperatury. Najintensywniejsze opady prognozuje się dla województw świętokrzyskiego i podkarpackiego, a namniejsze - dla województwa zachodniopomorskiego. Tego dnia nie należy spodziewać się przejaśnień. Termometry wskażą od -8 stopni w Białymstoku do 0 stopni w Szczecinie.

W piątek Polska podzieli się na dwie strefy pogodowe. Na zachodzie będzie pochmurno, a zachmurzeniom będą towarzyszyć opady śniegu, na wschodzie z kolei należy oczekiwać licznych przejaśnień i braku opadów. Temperatura będzie się wahać od -10 stopni w Białymstoku do 0 stopni we Wrocławiu i Zielonej Górze. 

Prognoza pogody na weekend. Trochę śniegu, trochę przejaśnień

Pogoda w sobotę będzie przypominać tę z piątku. W województwach położonych na zachodzie i południu kraju będzie padać śnieg, na wchodzie odnotujemy więcej słońca. Temperatura w dalszym ciągu będzie niska. Najzimniejszym miastem tego dnia będzie Białystok, gdzie termometry wskażą do -8 stopni. Najcieplej z kolei będzie w Szczecinie, gdzie w najcieplejszym momencie dnia odnotujemy 1 stopnień Celsjusza.

Tydzień zakończy się pochmurnie, ale bez większych opadów. Synoptycy prognozują, że śnieg spadnie tylko na Podlasiu, Warmii i Mazurach, a także na terenach podgórskich. Dla województw położonych przy zachodniej granicy kraju prognozuje się liczne przejaśnienia, dla pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane lub wysokie. Termometry wskażą od -6 stopni w Lublinie do 0 stopni we Wrocławiu, Zielonej Górze i Szczecinie. 

Więcej o: