Pogoda na dzi - pitek 8 stycznia. Ostrzeenia IMGW przed gooledzi dla caego kraju

Pogoda na dzi - pitek 8 stycznia. W pnocnej i centralnej Polsce nadal zapowiadane jest due zachmurzenie. W poudniowych wojewdztwach s dzi szanse na wiksze rozpogodzenia.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W piątek synoptycy zapowiadają jeszcze większe ochłodzenie. W nocy temperatura spadnie od -1 do -6 stopni.

Temperatura. Dziś od maksymalnie -2 do 1 stopnia

Maksymalnie -2 stopnie pokażą dziś termometry w Łodzi. Trochę cieplej, do 0 stopni będzie w województwach lskim, opolskim, dolnolskim, lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i świętokrzyskim. Najwyższa temperatura w ciągu dnia, do 1 stopnia, prognozowana jest w Lublinie, Rzeszowie, Krakowie i Poznaniu. W nocy temperatura spadnie do -1 stopnia na północy i do -6 stopni na południu kraju.

Pogoda na dziś - piątek 8 stycznia.Pogoda na dziś - piątek 8 stycznia. gazeta.pl

Opady. Deszcz ze śniegiem pojawi się głównie w pierwszej części dnia

W przeważającej części kraju utrzymywać się będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. W województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, maopolskim, podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim są szanse na większe rozpogodzenia. Deszcz ze śniegiem zapowiadany jest w północnej i centralnej Polsce, przelotnie może padać także na Podkarpaciu. Wiatr słaby.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Alerty IMGW w całym kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całego kraju. Dotyczą one porannych marznących opadów deszczu. Alerty obowiązują do około godziny 9:00 w północnych regionach i do około godziny 11:00 w południowych województwach.

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu i gołoledzią

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.