Pogoda na dziś - czwartek 7 stycznia. Deszcz ze śniegiem w całym kraju

Pogoda na dziś - czwartek 7 stycznia. Synoptycy zapowiadają duże zachmurzenie w całym kraju. We wszystkich województwach spodziewane są dziś opady deszczu ze śniegiem.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Dodatkowo na czwartek IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu. Obowiązują one w kilku powiatach trzech województw - łódzkiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Temperatura. Dziś maksymalnie od -1 do 2 stopni

Maksymalnie -1 stopień w ciągu dnia, czyli najniższa temperatura w czwartek, zapowiadana jest w województwach dolnośląskim i łódzkim. 0 stopni pokażą termometry w Gdańsku, Bydgoszczy, Zielonej Górze, Opolu, Katowicach i Kielcach. Jeden stopień prognozowany jest w województwach warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i małopolskim. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Tam będą 2 stopnie.

Opady. Ostrzeżenia przed oblodzeniem

W całym kraju zapowiadane jest zachmurzenie duże, większe przejaśnienia możliwe są jedynie w południowej Polsce. Deszczu ze śniegiem należy spodziewać się we wszystkich regionach. Najbardziej intensywne opady prognozowane są w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Wiatr słaby, w porywach do 30 kilometrów na godzinę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gołoledzią w kilku powiatach województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i niemal w całym województwie łódzkim. Alerty obowiązują do godziny 9:00 na północy i do 12:00 w centrum kraju. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Zima na PomorzuUderzenie zimy na Pomorzu. Awarie sieci, połamane drzewa

Więcej o: