Uderzenie zimy na Pomorzu. Straacy usuwaj powalone drzewa, awarie prdu

Opady niegu i silny wiatr na Pomorzu doprowadziy m.in. do awarii energetycznych. Od wtorkowego popoudnia do rody do godz 16 stra poarna interweniowaa w tym regionie 140 razy.

Komenda Wojewódzka PSP w Gdasku podała w środę, że od wtorkowych godzin popołudniowych do środy do godz. 16 interweniowano łącznie 140 razy.

Większość interwencji dotyczy powalonych drzew i konarów oraz uszkodzonych samochodów. Jak wynika z informacji straży pożarnej, nikt nie został poszkodowany.

Doszło także do awarii linii energetycznych. - Jeszcze o godzinie 12.00 około 9 tysięcy 700 odbiorców było pozbawionych dostaw energii. Naprawy cały czas trwają - mówiła w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Jak przekazała w środę przed godz. 20 portalowi Gazeta.pl rzeczniczka RCB, bez prądu na Pomorzu było jeszcze ok. 1950 odbiorców.

Śnieg pojawił się również w woj. warmińsko-mazurskim. "Wczoraj padało w całej Polsce, najwięcej na północy, północnym-wschodzie kraju. Najwyższa sumę opadu zanotowała stacja Gdańsk-Rębiechowo: 21,8 mm" - informował w środę przed południem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia dotyczące niektórych powiatów woj. mazowieckiego, wielkopolskiego i dzkiego związane z intensywnymi opadami śniegu. Ostrzeżenia zaczną obowiązywać w środę wieczorem.

"Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm" - zapowiada IMGW.

Zobacz wideo Kalendarium astronomiczne na 2021 rok. Jakie zjawiska będziemy obserwować?