Pogoda na dziś - środa 6 stycznia. Kolejny pochmurny i deszczowy dzień

Pogoda na dziś - środa 6 stycznia. Czeka nas dziś kontynuacja pogody, jaka miała miejsce we wtorek. Należy się więc spodziewać dużego zachmurzenia i opadów.
Zobacz wideo 30 procent powierzchni kraju poddane ochronie do 2030 roku. Czy unijny cel jest realny?

W środę rano deszcz ze śniegiem będzie padał w północnych województwach. W ciągu dnia deszczowy front przyniesie opady także w pozostałych regionach.

Temperatura. Dziś od 0 do 5 stopni

Najniższa temperatura prognozowana jest w Szczecinie, gdzie będzie 0 stopni. 1 stopień pokażą termometry w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, opolskim i śląskim. Dwa stopnie zapowiadane są w Białymstoku, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu i Krakowie. Do 3 stopni będzie w województwach mazowieckim i świętokrzyskim. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa lubelskiego i podkarpackiego. W tych regionach będzie kolejno 4 i 5 stopni.

Pogoda na dziś - środa 6 styczniaPogoda na dziś - środa 6 stycznia gazeta.pl

Opady. Dziś ponownie bardzo duże zachmurzenie

W całym kraju zapowiadane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Niewielkie rozpogodzenia możliwe są jedynie w południowych regionach kraju. W pierwszej części dnia deszcz ze śniegiem zapowiadany jest w północnych województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. W ciągu dnia, od południowego zachodu nadciągać zacznie kolejny front, który przyniesie intensywne opady także w pozostałych województwach. W środę deszcz ze śniegiem pojawi się więc wszędzie. Wiatr będzie słaby, jedynie na południu może wiać w porywach do 55 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Synoptycy IMGW o 'bestii ze Wschodu': Od czwartku dużo śnieguIMGW komentuje "bestię ze Wschodu": Od czwartku wszędzie będzie padał śnieg

Więcej o: