Lubuskie. Policja poszukuje Wojciecha Plisa. Może mieć związek z zabójstwem 25-latki

Lubuscy policjanci poszukują Wojciecha Plisa, który może mieć związek ze śmiercią 25-letniej mieszkanki Sieniawy Żarskiej. Jak przekazali funkcjonariusze, niewykluczone, że mężczyzna spróbuje przekroczyć polsko-niemiecką granicę.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach prowadzą pod nadzorem prokuratora czynności w sprawie zabójstwa 25-letniej mieszkanki Sieniawy Żarskiej, do którego doszło w nocy 3 stycznia 2021 roku. Obrażenia na ciele kobiety wskazują, że do jej śmierci przyczyniły się osoby trzecie. 

Sieniawa Żarska. Wojciecha Plis poszukiwany w związku z zabójstwem 25-latki

Funkcjonariusze przekazali też, że w związku ze śmiercią kobiety poszukiwany jest Wojciech Plis - urodzony w 1994 r. mieszkaniec Sieniawy Żarskiej. 

"Mężczyzna może poruszać się samochodem marki Mitsubishi Carisma koloru czerwonego o numerze rejestracyjnym FZA 37202. Niewykluczone, że będzie chciał przekroczyć granicę i ukrywać się na terenie Niemiec" - czytamy na stronie żarskiej komendy. Tam również zamieszczono zdjęcie poszukiwanego.

Karetka pogotowiaCiała trzech nastolatków znalezione w szatni klubu sportowego. Są wstępne ustalenia policji

Jak nieoficjalnie ustalił reporter RMF FM Mateusz Chłystun, mężczyzna miał pozostawić domu swoich rodziców list, w którym przyznał się do zabójstwa. 

Osoby, które mogą udzielić informacji w tej sprawie, proszone są o kontakt Komendą Powiatową Policji w Żarach pod numerami telefonu: 47 79 41 211,  47 79 41 253, 47 79 41 262. 

Zobacz wideo Kraków. Policjanci zatrzymali 38-latka, który zaatakował nożem pasażera autobusu
Więcej o: