Mariusz Walter też zaszczepił się w WUM poza kolejnością? "Nie dementuję, nie potwierdzam"

Portal wPolityce.pl poinformował, że w grupie osób zaszczepionych poza kolejnością w klinice WUM jest także współzałożyciel oraz były prezes Grupy ITI i TVN. W rozmowie z Wirtualnymi Mediami Mariusz Walter nie chciał zdementować ani potwierdzić tych doniesień.
Zobacz wideo Dlaczego możemy uznać, że szczepionka na COVID-19 jest bezpieczna?

Warszawski Uniwersytet Medyczny nie będzie ujawniał, kto zaszczepił się na koronawirusa poza kolejnością, czyli spoza personelu medycznego. Do tej pory wiadomo, że przez WUM zaszczepionych zostało około 18 osób z kultury i polityki. Są to m.in. były premier Leszek Miller, aktorzy: Krystyna Janda, Krzysztof Materna i Maria Seweryn czy dyrektor programowy TVN Edward Miszczak. Pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk podkreślił, że osoby te nie biorą udział w akcji rządowej, której celem jest promocja szczepień.

Minister Michał Dworczyk na sejmowej mównicy. Warszawa, 16 września 2020Dworczyk o kampanii #SzczepimySię: Nie ma w niej Jandy czy Miszczaka

Mariusz Walter wśród osób zaszczepionych na koronawirusa? "Nie dementuję, nie potwierdzam"

Serwis wPolityce.pl dotarł z kolei do informacji, że poza kolejnością zaszczepiony został również Mariusz Walter. Dziennikarz portalu WirtualneMedia.pl poprosił byłego prezesa Grupy ITI i TVN o komentarz do tych doniesień.

- Nie dementuję, nie potwierdzam. Nie czuję się na tyle winnym, żebym rozważał, jak się powinienem zachować. Dzwoni pan akurat w dniu moich 84. urodzin i zaręczam panu, że jestem w na tyle trudniej sytuacji, żeby panu dawać jakiekolwiek wyjaśnienia - powiedział w rozmowie Mariusz Walter.

Prof. Krzysztof TomasiewiczProf. Tomasiewicz: To okropne, że szczepionka zaczęła nas dzielić

Mariusz Walter jest związany z holdingiem ITI od połowy lat 80. - wtedy założył go wspólnie ze zmarłym w 2009 roku Janem Wejchertem. W 1997 roku grupa ITI założyła TVN oraz kilka kanałów tematycznych w tym formacie. W latach 1997-2001 Mariusz Walter był prezesem TVN. Później wycofał się też z zarządzania grupą ITI, jednak w 2013 roku został jej honorowym prezydentem. W 2018 roku TVN został przejęty przez koncern Discovery.

Więcej o: