Łódź. Pożar w Centrum Zdrowia Matki Polki. 300 osób ewakuowanych

W poniedziałkowy poranek w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi ewakuowano od 250 do 300 osób - informuje łódzka straż pożarna. Wszystko za sprawą pożaru, który pojawił się w pionie instalacyjnym.

Centrum Zdrowia Matki Polki jest jednym z 11 punktów w całej Łodzi, w których przeprowadzane są szczepienia przeciw COVID-19. 29 grudnia do placówki dotarła pierwsza dostawa szczepionek. Jako pierwszy zaszczepił się dyrektor prof. dr hab. n. med. Maciej Banach.

Szpital polowy na Stadionie Narodowym w Warszawie518 mln zł na szpitale tymczasowe. Wciąż nie wiadomo, ile kosztował szpital narodowy

Łódź. Na ewakuowanych czekały specjalne autobusy

Praca szpitala w poniedziałkowy poranek została mocno utrudniona przez pożar, do którego doszło w budynku "A". - Zgłoszenie otrzymaliśmy około 8:14. Na miejsce pojechały zespoły straży pożarnej, trwa akcja gaśnicza - mówił w rozmowie z TVN24 asp. Marek Kaczewiak ze straży pożarnej w Łodzi.

Strażak dodał, że konieczne było zorganizowanie zastępczego miejsca pobytu dla ewakuowanych. - Ze względu na duże zadymienie trzeba było zorganizować dużą akcję ewakuacyjną. Ze szpitala musiało wyjść około 250-300 osób. Podstawiono specjalne autobusy, aby mogli się w nich schronić - powiedział Kaczewiak.

Szptal Banacha w WarszawiePrezeska Centrum Medycznego WUM "oddała się do dyspozycji rady nadzorczej"

Jak informuje straż, nikt nie został poszkodowany.

Zobacz wideo Eskorta w drodze do szpitala, zatrzymanie ruchliwej ulicy, ratunek w ostatniej chwili. Policjanci-bohaterowie w 2020 roku
Więcej o: