Niedziele handlowe 2021. Czy 3 stycznia sklepy będą otwarte?

Czy 3 stycznia to niedziela handlowa? Czas pracy placówek handlowych został skrócony w Sylwestra, w Nowy Rok były całkowicie nieczynne. Jedynie w sobotę 2 stycznia działają w normalnym trybie.

Niedziele handlowe 2021. Czy 3 stycznia to niedziela handlowa?

Pomimo ograniczeń w handlu w poprzednich dniach, również 3 stycznia nie została wyznaczona niedziela handlowa. Zakupy zrobimy między innymi w małych sklepach osiedlowych, gdy za ladą stanie ich właściciel. Czynne będą też sklepy na stacjach benzynowych, wolnocłowe, zlokalizowane na dworcach, apteki, piekarnie czy placówki pocztowe. 

Galeria handlowaZmiany w handlu od 28 grudnia. Jakie obostrzenia wchodzą w życie?

Niedziela handlowa. Kiedy kolejna?

Następna niedziela handlowa została wyznaczona dopiero na 31 stycznia. W całym 2021 r. przewidziano łącznie siedem niedziel z możliwością nieograniczonego handlu. W zależności od sytuacji pandemicznej i ekonomicznej w kraju może znów zostać podniesiony temat rezygnacji z zakazu handlu w niedziele i święta. Obecnie obowiązują dodatkowe obostrzenia w handlu, które poskutkowały m.in. zamknięciem większości sklepów w galeriach handlowych.

Czy 27 grudnia będzie niedzielą handlową? Wiceministra: Rozmowy w tym temacie trwają (zdjęcie ilustracyjne)Dodatkowe niedziele handlowe? Mateusz Morawiecki wyjaśnia, czy to możliwe

Koronawirus. Robiąc zakupy - dbaj o siebie!

Niezależnie od tego, czy robimy zakupy w niedzielę, czy też w dzień powszedni, powinniśmy w czasie trwania epidemii w szczególny sposób zadbać o swoje zdrowie. Niektóre zasady są uregulowane prawnie, inne wypływają z rozsądnej oceny sytuacji, podczas robienia zakupów trzeba:

  • pamiętać o godzinach dla seniorów od poniedziałku do piątku pomiędzy 10 a 12
  • zakrywać usta wraz z nosem w miejscach publicznych
  • dbać o zachowanie dystansu społecznego wobec innych osób w miejscach publicznych (2 m)
  • przestrzegać limitu osób kupujących w sklepie - 1 osoba na 15 m2
  • często dezynfekować ręce
  • używać rękawiczek jednorazowych w czasie robienia zakupów.
Zobacz wideo Jak robić zakupy w czasie pandemii?
Więcej o: