Gdańsk. Zaginęła 24-letnia Marta Karabela. Wyszła z psem na spacer, zwierzę znaleziono w porcie

24-letnia Marta Karabela z Gdańska zaginęła w nocy z 28 na 29 grudnia. Młoda kobieta wyszła na spacer z psem i już z niego nie wróciła. Zwierzę zostało odnalezione na terenie Wolnego Obszaru Celnego.
Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

O zaginięciu Marty Karabeli pisze trójmiejska "Gazeta Wyborcza". Z ustaleń dziennikarzy wynika, że 24-latka wyszła z domu między godz. 23:00 28 grudnia a godz. 5:45 dnia następnego. Kobieta wyszła na spacer z psem rasy buldog francuski. Do tej pory nie wróciła do domu. Jej pies został znaleziony na terenie Wolnego Obszaru Celnego, na obszarze portu morskiego Gdańsk. Był przemoczony i zdezorientowany, ale uporczywie chciał wracać w okolice zachodniego falochronu. 

"Dziś około godziny 5:30 rano znalazłem pieska, suczkę buldoga francuskiego, o kolorze brązowym. Ma lśniącą sierść, pies jest zadbany. Znalazłem ją dokładnie koło latarni z zieloną lampką przy falochronie zachodnim. Po około pół godzinie dała się pogłaskać, była mokra i zmarznięta, ponieważ było zimno i padało. Po chwili udało mi się wziąć ją na ręce, lecz przeszedłem tylko około 500 m, bardzo się wyrywała i uciekła z powrotem pod latarnię. Wróciłem za nią i jeszcze raz wziąłem na ręce, tym razem po około 1000 m znów się wyrwała i wróciła pod ten sam falochron. Samochód miałem przy ul. Jagiellońskiej na Przymorzu, chciałem chociaż dojść z nią na rękach do ulicy Krasickiego, żeby wziąć taksówkę, lecz się nie udało" - napisał w mediach społecznościowych mężczyzna, który znalazł psa Marty Karabeli. 

Zaginęła Marta Karabela. Policja prowadzi "intensywne czynności poszukiwacze"

Zaginionej kobiety szuka policja, jej rodzina i znajomi. Osoby, które wiedzą, co mogło się stać z Martą Karabelą, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu III Policji w Gdańsku przy ul. Białej 1a pod numerem 47 741 15 22. Informacje na temat zaginionej można przekazywać także, dzwoniąc pod numer 112.

Rysopis Marty Karabeli:

  • 160 cm wzrostu,
  • szczupła budowa ciała,
  • piwne oczy,
  • włosy koloru blond

W dniu zaginięcia 24-latka była ubrana w granatową kurtkę z kapturem i czarne buty. Nie miała czapki.

- Od momentu zgłoszenia zaginięcia kobiety policjanci prowadzą intensywne czynności poszukiwacze, w które zaangażowano funkcjonariuszy komisariatu wodnego policji i funkcjonariuszy straży pożarnej. Policjanci sprawdzili m.in. miejsca, w których kobieta mogła przebywać, zabezpieczyli też zapis z monitoringu z okolic falochronu na końcu plaży w Brzeźnie. Tam kamery w dniu 29 grudnia między godziną 2 a godz. 3 zarejestrowały zaginioną. Między innymi dlatego wczoraj [we wtorek - red.] sprawdzono linię brzegową plaży w Brzeźnie. Dziś służby ponownie przeszukają ten teren - w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" powiedziała Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Więcej o: