Pogoda na dziś - środa 30 grudnia. Ostrzeżenia przed gołoledzią na północy kraju

Pogoda na dziś - środa 30 grudnia. Synoptycy prognozują zachmurzenia we wschodniej, centralnej i południowej Polsce. W regionach tych będzie także padał deszcz.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W środę rano obowiązują też alerty IMGW dotyczące gołoledzi. Marznące opady deszczu pojawią się w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 2 do 6 stopni

Najchłodniej będzie dziś w Szczecinie - tam tylko 2 stopnie w ciągu dnia. Jeden stopień więcej zapowiadany jest w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim i lubuskim. 4 stopnie pokażą termometry w Katowicach i Opolu, a 5 stopni we Wrocławiu, Krakowie i Warszawie. Najwyższa temperatura, do 6 stopni, czeka mieszkańców województwa podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Pogoda na dziś - środa 30 grudnia.Pogoda na dziś - środa 30 grudnia. gazeta.pl

Opady. Deszcz na wschodzie i południu kraju

Największe rozpogodzenia zapowiadane są w północnej i zachodniej Polsce. W południowych i wschodnich regionach przez większą część dnia utrzymywać się będzie zachmurzenie umiarkowane lub duże. Deszcz prognozowany jest w województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, mazowieckim, lubelskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Na krańcach południowych i wschodnich kraju może padać także deszcz ze śniegiem. W porównaniu do ostatnich dni, wiatr będzie słaby. Jedynie w górach może wiać jeszcze w porywach do 45 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Oblodzenia w trzech województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim i w północnych powiatach Podlasia. Alerty obowiązują do godziny 9.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Pogoda w Polsce - środa 30.12Pogoda na sylwestra i Nowy Rok. Bez większych zmian w całym kraju

Więcej o: