Gliwice. Starszy człowiek nagle upadł na ziemię. Policjanci pomogli w jego ratowaniu [WIDEO]

Policjanci z przejeżdżającego radiowozu przy ulicy Lipowej w Gliwicach zauważyli leżącego na chodniku, nieprzytomnego mężczyznę. Okazało się, że mężczyzna był chory i nie oddychał. Dzięki szybkiej pomocy mundurowych i przybyciu na miejsce karetki pogotowia udało się go uratować.

Do zdarzenia doszło 27 grudnia około godziny 9, kiedy to funkcjonariusze z komisariatu w Gliwicach patrolowali okolice targowiska miejskiego. Gdy przejeżdżali przez skrzyżowanie ulic Lipowej, Poniatowskiego i Okrzei, jeden z nich zauważył leżącego na jezdni mężczyznę.

Szczecin. Czterech policjantów usłyszało zarzuty w sprawie pobicia Szczecin. Czterech policjantów usłyszało zarzuty w sprawie pobicia

Gliwice. Policjanci przywrócili oddech starszemu mężczyźnie

Po zatrzymaniu radiowozu policjanci podbiegli do nieprzytomnego, zakrwawionego mężczyzny. Natychmiast powiadomili dyżurnego o sytuacji, ale okazało się, że przejeżdżający w okolicy skrzyżowania kierowcy już wcześniej powiadomili służby ratunkowe o zdarzeniu.

Mundurowi sprawdzili funkcje życiowe starszego człowieka. Okazało się, że nie oddychał, dlatego funkcjonariusze ułożyli go w pozycji bocznej ustalonej, pozwalając w ten sposób na bezpieczne udrożnienie dróg oddechowych. W radiowozie mieli torbę medyczną i dzięki reanimacji mężczyzna odzyskał oddech, jednak wciąż był nieprzytomny.

Gliwice. Moment upadku nagrany przez kamery monitoringu

Moment utraty przytomności przez mężczyznę został zarejestrowany przez miejski monitoring. Na nagraniu widać, że upadek nie był efektem działania osób trzech, a po prostu wynikiem problemów zdrowotnych. Chory trafił do jednego ze śląskich szpitali.

Tory kolejowe Wrocław: dwóch nastolatków zginęło pod kołami pociągu

"Pamiętajmy, kiedy widzimy kogoś leżącego na ulicy, chodniku czy trawniku - nie ignorujmy go, szczególnie w okresie jesiennym i zimowym. Utrata przytomności może się przytrafić każdemu. Zadzwonienie pod numer alarmowy 112 może uratować komuś życie, niezależnie, czy ktoś stracił świadomość przez alkohol lub używki, czy też z powodu choroby" - apelują śląscy policjanci.

Zobacz wideo Policjanci ratowali życie nieprzytomnego mężczyzny
Więcej o: