Pogoda na sylwestra i Nowy Rok. Bez większych zmian w całym kraju

Ostatnie dni 2020 roku i początek stycznia 2021 roku staną pod znakiem głównie sporego zachmurzenia z nielicznymi przejaśnieniami. Na przełomie roku w niektórych miejscach mogą się pojawić opady deszczu ze śniegiem, a temperatura może spaść poniżej zera.

Wtorek w większości kraju będzie pochmurny. W przeważającej części Polski pojawią się przelotne opady deszczu, a na północy dodatkowo może popadać śnieg. W Karpatach przewidywana jest pokrywa śnieżna o grubości do 15 centymetrów. Temperatura od 4 stopni na Pomorzu i Kujawach do 8 stopni na Podkarpaciu.

Ferie 2021. Apel do premiera ws. zakazu przemieszczania sięFerie 2021. Apel do premiera ws. zakazu przemieszczania się

Pogoda na środę i sylwestra. Przeważać będą chmury

W środę z kolei pochmurnie będzie głównie na Pomorzu i na zachodzie kraju, choć niekiedy mogą pojawić się przejaśnienia. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże, któremu towarzyszyć będą opady deszczu. Na Pomorzu i Kujawach termometry wskażą maksymalnie 3 stopnie, w centrum 5 stopni, zaś najcieplej będzie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie - do 8 stopni.

Sylwester będzie podobny. Na Podkarpaciu synoptycy przewidują opady słabego deszczu, zaś na Pomorzu deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 5 stopni (Podkarpacie), zaś minimalna 3 stopnie (północ i centrum kraju). Wiatr okresami może przybierać na sile.

Pogoda na Nowy Rok. Aura bez większych zmian

Na nieco większe przejaśnienia możemy liczyć w Nowy Rok. Opady prognozowane są jedynie dla północnych regionów Polski, gdzie może spaść do 2 cm śniegu. Termometry wskażą od 1 stopnia na Suwalszczyźnie, przez 2 stopnie w centrum, aż do 4 stopni na Podkarpaciu.

Polacy obejdą sylwestrowe obostrzenia? Rzecznik KGP: Nie ma takiej możliwościPolacy obejdą obostrzenia? Rzecznik KGP: Nie ma takiej możliwości

Bardzo podobnie będzie w sobotę, kiedy to pojawi się nieco więcej rozpogodzeń. Najchłodniej będzie na Podlasiu, gdzie termometry wskażą 0 stopni, zaś najcieplej na Dolnym Śląsku - 3 stopnie. Dominować będzie słaby i umiarkowany wiatr.

Zobacz wideo Czy Polacy będą mogli wybrać, którą szczepionką chcą być zaszczepieni?
Więcej o: