Donald Tusk złożył życzenia. "Niech ta szczepionka uodporni nas nie tylko na koronawirusa"

Donald Tusk złożył życzenia bożonarodzeniowe na Twitterze. Polityk życzył między innymi szybkiego szczepienia i uodpornienia na "choroby" kończącego się roku. Tusk wspomniał także o aresztowaniach na Białorusi.

Donald Tusk, podobnie jak inni politycy, opublikował na swoich profilach w mediach społecznościowych życzenia bożonarodzeniowe. Na Twitterze Tusk wymienił współczesne "choroby" trapiące społeczeństwo i politykę w 2020 roku takie jak kłamstwo, pogarda i złość. Były premier przypomniał również o zachowaniu reżimu sanitarnego podczas świąt.

Zobacz wideo Kto będzie pierwszą zaszczepioną osobą? "Chętnych jest już dwudziestu"
Szybkiego szczepienia wszystkim! I niech ta szczepionka uodporni nas nie tylko na koronawirusa, ale i inne choroby 2020 roku: kłamstwo, złość i pogardę. Rodzinnych (+5 gości) Świąt!

- napisał Donald Tusk. Wpis skomentowała Małgorzata Kidawa-Błońska, która zaaprobowała życzenia. "Niech się spełni" - napisała polityczka.

Czytaj też: Pierwsze szczepionki wyruszyły z belgijskiej fabryki Pfizera do Polski. Auta mają obstawę policji

W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne, Wigilię spędzimy w mniejszym gronie. Przepisy zakładają, że w świątecznej kolacji w każdym gospodarstwie domowym będzie mogło uczestniczyć maksymalnie pięć dodatkowych osób poza domownikami.

Stół wigilijnyLimit osób na Wigilii. Czy policja może przeprowadzić kontrolę w domu?

Donald Tusk nie zapomina o Białorusi na święta

Były premier na Facebooku napisał zupełnie inne życzenia - w języku angielskim i białoruskim. Donald Tusk przypomniał on trudnej sytuacji na Białorusi, gdzie opozycjoniści są bici i torturowani. Tusk do życzeń dołączył zdjęcie ze spotkania ze Swietłaną Cichanouską.

Życząc wszystkim dobrego zdrowia, siły i szczęścia w tym trudnym okresie świątecznym, proszę, abyście nie zapomnieli o naszych uwięzionych białoruskich przyjaciołach, którzy są torturowani i bici. Mogą nie przeżyć wystarczająco długo, aby zobaczyć nowy rok

- napisał na Facebooku Donald Tusk.

Politycy PO śpiewający kolędyŚwiąteczny klip polityków PO. Ponad 4 minuty śpiewania kolęd

Więcej o: