Pogoda na dziś - piątek 25 grudnia. W Boże Narodzenie dojdzie do ochłodzenia

Pogoda na dziś - piątek 25 grudnia. Synoptycy prognozują, że w Boże Narodzenie dojdzie do ochłodzenia. Temperatura w całej Polsce spadnie do 2-3 stopni, a na zachodzie mogą pojawić się opady śniegu.

W piątek odsuwający się na północny wschód niż spowoduje, że nad Polskę napłyną masy chłodnego, arktycznego powietrza. W ciągu dnia temperatura na plusie, ale w nocy w niektórych regionach kraju możliwe są przymrozki.

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Temperatura. Dziś maksymalnie do 3 stopni Celsjusza

Najchłodniej będzie na północy kraju w województwie zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim, gdzie termometry pokażą 2 stopnie Celsjusza. Na taką samą temperaturę mogą liczyć mieszkańcy województwa śląskiego, lubelskiego i lubuskiego. W pozostałych częściach Polski będzie odrobinę cieplej. Termometry w Warszawie, Łodzi i Poznaniu pokażą 3 stopnie. Do 3 stopni Celsjusza będzie również w Krakowie, Wrocławiu i Rzeszowie.

DLOZIRecepta na pandemiczne święta

W ciągu nocy temperatura może spaść poniżej zera. Synoptycy IMGW prognozują, że dla wszystkich terenów Polski, poza województwem kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodniopomorskim, mogą zostać wydane ostrzeżenia 1. stopnia przed oblodzeniami. Mokre powierzchnie dróg i chodników mogą marznąć, powodując niebezpieczeństwo dla kierowców i pieszych.

Pogoda na dziś - piątek 25 grudnia. W Boże Narodzenie dojdzie do ochłodzeniaPogoda na dziś - piątek 25 grudnia. W Boże Narodzenie dojdzie do ochłodzenia gazeta.pl

Opady. Duże zachmurzenie w całej Polsce

W ciągu dnia w całej Polsce będą dominować intensywne zachmurzenia, lokalnie mogą się jednak pojawić większe przejaśnienia. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają, że przelotne opady deszczu ze śniegiem mogą stopniowo przechodzić w śnieg. Na pojawienie się niewielkiej pokrywy śnieżnej mogą liczyć mieszkańcy województwa lubuskiego. Jednak najwięcej białego puchu spadnie w rejonach górskich. Wiatr północno-zachodni będzie wiał z umiarkowaną siłą.

Ciągnik jeździł bez kierowcyKrasnystaw. Ciągnik jeździł po polu bez kierowcy. Właściciel był pijany

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: