Jaka pogoda na święta? IMGW: Wigilia w deszczu, ale później jest szansa na śnieg

Czy tegoroczne święta będą białe? Synoptycy prognozują, że z dnia na dzień szansa na śnieg będzie rosnąć. Wigilia będzie deszczowa, ale już w drugi dzień Bożego Narodzenia będzie prószyć w prawie całym kraju.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował prognozę pogody na święta. Z przewidywań synoptyków wynika, że 24 grudnia nie powinniśmy się spodziewać śniegu. Mapy pogodowe pokazują, że w Wigilię w całym kraju będzie padać deszcz. Zachmurzenie będzie duże, choć w pasie od Zielonej Góry do Lublina zobaczymy sporo przejaśnień. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 4 stopni w Suwałkach do 11 stopni we Wrocławiu. 

Zobacz wideo Rosyjski sposób na obfite opady śniegu. Niesamowite maszyny

Prognoza pogody na święta. Po deszczowej Wigilii zacznie padać śnieg

W pierwszy dzień Bożego Narodzenia aura zmieni się na zimową. IMGW przewiduje, że niebo się przejaśni, a zachmurzenie w całym kraju będzie umiarkowane. Najwięcej słońca zobaczymy w województwach położonych na południu Polski. Synoptycy prognozują także liczne opady. W województwie pomorskim należy spodziewać się deszczu, w województwach podlaskim, mazowieckim i lubelskim - śniegu, a w pozostałej części kraju - deszczu ze śniegiem. Temperatura będzie wahać się od 1 stopnia w Suwałkach i Białymstoku do 5 stopni w Gdańsku.

Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas procesji ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. Kraków, 8 maja 2016Prymas Polski o pasterce. "Dyspensa jest wyjściem naprzeciw"

Najbardziej śnieżnym dniem nadchodzących świąt Bożego Narodzenia będzie sobota 26 grudnia. Tego dnia śnieg będzie padał niemal w całym kraju. Wyjątkiem będzie województwo pomorskie, dla którego prognozuje się opady deszczu, a także województwa lubuskie, dolnośląskie i opolskie, dla których przewiduje się brak jakichkolwiek opadów. Zachmurzenie w całej Polsce będzie umiarkowane, najwięcej słońca zobaczymy w okolicach Torunia i Bydgoszczy. W drugi dzień świąt termometry wskażą od 0 stopni na Podlasiu i Dolnym Śląsku do 3 stopni na Pomorzu Zachodnim. 

Adam NiedzielskiNiedzielski: 15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia przeciw COVID-19

Więcej o: