Donald Tusk wspiera WOŚP. Wystawił na licytację swoją książkę z podpisami przedstawicieli opozycji

Donald Tusk zdradził, co przekazuje na licytację podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jego książka "Szczerze", w której zamieścił swoje wspomnienia i przemyślenia z przewodniczenia Radzie Europejskiej.

Zamieszczony przez Tuska na Twitterze egzemplarz książki nie jest jednak jak każdy inny. Na tytułowej stronie pozycji jego autorstwa znalazły się podpisy kilku liderów opozycji.

Przedstawiciele opozycji z podpisami na stronie tytułowej książki

"Ten egzemplarz 'Szczerze', dla Wielkiej Orkiestry, ze słowami 'Razem w Nowy Rok', podpisali wspólnie (i chętnie!) Władek, Szymon, Borys i Rafał. Dobry znak na te trudne święta. Zdrowia i wiary w lepszą Polskę!" - napisał na Twitterze przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

Nie trudno rozszyfrować, kim są osoby, które złożyły podpis na pierwszej stronie książki Donalda Tuska. Są nimi przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka, lider Polski 2050 Szymon Hołownia, szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, a także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (PO).

Można już wpłacać pieniądze na WOŚP

Jak zwykle w styczniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje finał swojej akcji. Z uwagi na ogłoszoną przez rząd narodową kwarantannę, nadchodząca edycja akcji została przełożona na niedzielę 31 stycznia 2021 roku. Fundacja Jurka Owsiaka w trakcie 29. finału WOŚP będzie zbierać pieniądze z przeznaczeniem na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Wszyscy chętni mogą już wpłacać pieniądze na WOŚP. Aby tego dokonać, wystarczy dołożyć swoją cegiełkę na podanej przez WOŚP stronie internetowej (link TUTAJ). Do tej pory w ramach 29. finału uzbierano już ponad 1,5 mln zł (1 581 233 zł).

Zobacz wideo Olek korzystał ze sprzętu WOŚP. Teraz sam zbiera pieniądze
Więcej o: