Zielona Góra. Wypadek na przejściu dla pieszych - kobietę odrzuciło na kilkadziesiąt metrów

Policjanci z Zielonej Góry udostępnili nagranie z wypadku, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. W 47-letnią kobietę z impetem wjechał kierowca osobówki. Siła uderzenia była tak duża, że piesza została odrzucona kilkadziesiąt metrów od miejsca zderzenia.

Wypadek zarejestrowała kamera zamontowana przy ulicy Sienkiewicza w Zielonej Górze w województwie lubuskim. Niedaleko niej znajduje się oznakowane przejście dla pieszych. W piątek 18 grudnia doszło tam do dramatycznie wyglądającego wypadku.

Zobacz wideo Wypadek na oznakowanym przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Pieszą odrzuciło o kilkadziesiąt metrów

Wypadek na oznakowanym przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Pieszą odrzuciło o kilkadziesiąt metrów

41-letni kierowca samochodu osobowego z impetem wjechał na przejście dla pieszych, na którym potrącił będącą już w jego połowie kobietę. Siła uderzenia była tak duża, że 47-latka została odrzucona o kilkadziesiąt metrów. Na pomoc poszkodowanej od razu ruszyli świadkowie.

Jednym z nich był ratownik medyczny, który akurat znajdował się w okolicy i udzielił pieszej niezbędnej pomocy. Kobieta w ciężkim stanie, ze złamaniami nóg i poważnym urazem głowy, została przetransportowana do szpitala w Zielonej Górze.

Kierujący autem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Funkcjonariusze zabrali mu prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Sprawa potrącenia pieszej prowadzona jest pod kątem wypadku drogowego przez policjantów i pod nadzorem tamtejszej prokuratury.

Policja - zdjęcie ilustracyjneNamysłów. Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala. Próbował ukraść alkohol

"Ten materiał dobitnie pokazuje to, o co w codziennych przekazach walczą policjanci. Już nie tylko bezpośrednio biorący udział w działaniach kontrolo-pomiarowych, ale także ci, którzy bezustannie apelują w akcjach profilaktycznych o zachowanie ostrożności. Niechronieni uczestnicy muszą być otoczeni szczególną troską z uwagi na fakt, że w konfrontacji z samochodami mają małe szanse na wyjście z wypadku bez szwanku" - napisali w komunikacie funkcjonariusze. Policjanci zachęcają pieszych do noszenia elementów odblaskowych, dzięki czemu są lepiej widoczni na drodze.

Chełm. Przejechała po leżącym na drodze mężczyźnie. Myślała, że to zwierzęChełm. Przejechała po leżącym na drodze mężczyźnie. Myślała, że to zwierzę

Więcej o: